Opera Max

Opera Max

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 1,958
  • DOSYA BOYUTU 2.90 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Opera Software

SIM kartının internet kotasını bitirmekten korkanlar Opera Max sayesinde veri aktarımında tasarruf edebilecekler.

Mobil cihazıyla zaman ve mekan tanımadan internete bağlı olmak isteyen herkesin yardımına yetişen Opera Max, kullanım limitlerinin aşılmasını önlemek için veri aktarımını asgari koşullara düşürebilen bir uygulama. Uygulamayı üretenler size %50'ye kadar da fazla internet kullanımı vaadediyorlar. Peki bu nasıl mı gerçekleşiyor?

Opera Max, videolarınız, resimleriniz ve fotoğraflarınızı kelimenin tam anlamıyla sıkıştırıyor. Dosyaların kalitesinin düşürülmesinin anlamı boyutlarını olabildiğince aşağıya çekip aylık kullanım paketinizin sınırlarını aşmamak. 10 MB boyutlarında bir video Opera Max sayesinde 3 MB'a kadar düşebiliyor. Uygulamanın bir diğer özelliği ise kablosuz ağ bağlantısının bittiği anda otomatik olarak çalışabilmesi.

Kullanım sırasında sahip olacağınız bir diğer avantaj da, veri aktarımı konusunda kotanızı en çok eskiten uygulamaları size göstermesi. Uygulamanın sizden tek talebi, düzenli olarak gösterdiği reklamları izlemeniz. Hotspot ve benzeri bağlantılar aracılığıyla internet kullanımınızı başka cihazlara sunduğunuzdaysa Opera Max yetki dışında kalıyor. Opera Mini Browser ile başlayan veri tasaruflu uygulamasını Opera Max ile tüm mobil cihaza yansıtan yapımcılar hazırlamış oldukları uygulamadan oldukça emin görünüyorlar.