Paca Pong

Paca Pong

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 719
  • DOSYA BOYUTU 4.57 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici kingPenguin

Paca Pong sayesinde Pong, Pacman ve Space Invaders'ı aynı anda dostlarınıza karşı oynayabilirsiniz.

Paca Pong, son zamanlarda karşıma çıkan en ilginç oyunlar arasında yer alıyor. Windows işletim sistemli bilgisayarlarda oynanabilen oyun, bir GameJam esnasında üretilmiş ve bu nedenle hem ufak bir boyuta sahip hem de çok detaylı değil. Detaylı olmaması ise gözünüzü korkutmasın, zira oyunun temel amacı dostlarınızla kısıtlı zamanlarda bile eğlenceli vakit geçirmenize yardımcı olması.

Ücretsiz olarak sunulan ve 1080p çözünürlükte 60 fps kare hızına kadar destek verebilen oyun, böylece indie bir yapımın oldukça üst düzey bir görselliğe sahip olabileceğini de bizlere göstermiş oluyor.

Paca Pong'un en ilginç yanı ise, Pong, Pacman ve Space Invaders oyunlarının hepsini tek bir potada eritebilmiş olması. Tabii ki bu konuda kafanızda hemen soru işaretlerinin doğduğuna eminim. Kısaca açıklamak gerekirse, oyundaki Pong sopalarınızı kullanarak Pacman'de yer alan yaratığı Pacman labirentine gönderiyorsunuz ve noktaları toplamaya çalışıyorsunuz. Noktaların arasına serpiştirilmiş olan Space Invaders ikonlarını alırsanız rakibinizin tarafına salınan yaratıklar sayesinde onu zora sokabiliyorsunuz. Tabii ki bu esnada rakibinizden gelen yaratığı doğru bir noktada Pong sopanızla yakalamanız da gerekiyor.

Oyunun her üç oyundan da başarılı bir şekilde öğeler almış olması ve bunu eğlendirici ve kolay oynanabilir bir şekilde yapması tabii ki en büyük artıları arasında. Paca Pong'un grafiklerinin ve ses öğelerinin göze ve kulağa hitap etmesinin yanında kontrollerin sadece yön butonlarından oluşması da oyuncuların ilgisini çekecektir.

Göz yormayan bir tema seçimiyle kullanıcılara sunulan Paca Pong'u indirmeden ve denemeden geçmemenizi öneriyorum.