PhoneTracker v6.0

PhoneTracker v6.0

kullanıcı
  • Lisans DENEME SÜRÜMÜ
  • TOPLAM İNDİRME 389
  • DOSYA BOYUTU 6.16 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Akçam Ltd. Şti.

İşletmelerdeki mevcut telefon santralları üzerinden yapılan tüm telefon görüşmelerini otomatik olarak bilgisayar ortamına aktaran, ücretlendirmesini (kontör, görüşme süresi veya her ikisine göre) yapan ve istendiğinde bu görüşmeler il

İşletmelerdeki mevcut telefon santralları üzerinden yapılan tüm telefon görüşmelerini otomatik olarak bilgisayar ortamına aktaran, ücretlendirmesini (kontör, görüşme süresi veya her ikisine göre) yapan ve istendiğinde bu görüşmeler ile ilgili bilgilerin değişik kriterlere göre raporlanmasını sağlayan bir Windows programıdır. Lite, Standard, Enterprise ve Enterprise IP versiyonlar olarak, farklı düzeyde ihtiyaçları en iyi karşılayabilecek şekilde tasarlanmıştır.

PhoneTracker V6.0'ın Özelikleri

 

Parametrik yapısı sayesinde her marka ve model santralde hemen kullanılabilir.

 

Santrale bağlı dış hatlar ve FCT hatları, dış hat numarasına yada tuşlanan prefix'e göre farklı fiyat tarifelerinden (Standard HaTT, Şirket HaTT, Konuşkan HaTT, Özel Telefon Servis Sağlayıcı Tarifeleri, FCT Tarifeleri) ücretlendirilebilir. Örnek: Türk Telekom tarifelerinden ücretlendirilen dış hatlardan, prefix tuşlanarak özel bir servis sağlayıcı üzerinden görüşme yapılırsa, Phone Tracker görüşmeyi o özel servis sağlayıcının fiyat tarifesinden ücretlendirir.

 

Yeni Türk Lira'sına uygundur.

 

Buffer kullanılarak telefon görüşmeleri loglanabilir. Buffer, yaklaşık 20.000 adet telefon görüşmesini hafızasında tutarak enerji kesintisi ve benzeri sorunlarda görüşme bilgilerinin korunmasını, PC kullanılmadan görüşme bilgilerinin toplanabilmesini sağlar.

 

Account Code (şifre ile dış hat alma) uygulamalarını destekler. Bu sayede personel kendi dahili numarası haricinde bir numaradan görüşme yapsa bile yapılan görüşme kendi accountuna kaydedilir.

 

Dışarıdan yapılan (incoming) aranmalar da kaydedilebilir.

 

VoIP uygulamalarında, santrallerde tanımlanan dış hatlardan yapılan görüşmeler özel ücretlendirilebilir.

 

Raporlar çeşitli formatlarda (excel, word, lotus, html, rich text, crystal reports, e-mail) kaydedilerek işlenebilir.

 

Import özelliği sayesinde, varolan bilgiler (firma telefonları, özel telefonlar, dahili numaralar, personel bilgileri) veritabanına toplu olarak eklenebilir.

 

Müşteri telefonları ve özel telefonlar tanımlanabilir.

 

Geçmiş tarihli görüşme bilgileri arşivlenerek, istenildiğinde tekrar kolaylıkla incelenebilir.

 

Monitör ekranında, yapılan telefon görüşmeleri online olarak izlenebilir.

 

Hardware key (dongle) ile korunmaktadır. Her kurulumda seri numara alınmasını gerektirmez.

 

Çok detaylı Türkçe bir kullanım klavuzuna sahiptir.

 

Windows işletim sistemlerinde(Windows 98/ME/2000/NT/XP) sorunsuz çalışır.

 

Kurulumu ve kullanımı gayet basittir. Muhtemelen kendi uzmanlık alanınız dışında olan, web server, network, işletim sistemleri gibi konularda da uzmanlaşmanızı gerektirmez.

 

Phone Tracker’ın geliştirilmesinde kullanılan ve beraberinde dağıtılan yazılımlar lisanslı ve yasaldır.

 

Yüklü olduğu bilgisayarda arka planda çalışır ve çok az sistem kaynağı kullanır. Dolayısıyla programın yüklendiği bilgisayarda aynı anda herhangi bir kullanıcı da çalışabilir.

 

Phone Tracker çalıştığı sürece telefon santralından gelen bilgileri, aynı anda ve otomatik olarak bilgisayar ortamına aktarır. Bunun için ayrıca bir işlem yapmaya gerek yoktur.

 

Phone Tracker kullanılmaya başlanmasıyla birlikte, telefon faturalarında gerçekleşecek olan düşüşle, kendini çok kısa zamanda amorti eder.

 

Fiyat tarifeleri internet üzerinden de güncellenebilir.

  2004 yılı başından itibaren, telekomünikasyon hizmetlerinin Türk Telekom'un tekelinden çıkarılmasıyla, ülkemizde de Avrupa ülkelerindeki gibi, özel servis sağlayıcı firmalar hizmet vermeye başlamıştır. Dolayısıyla Türk Telekom dışında, farklı servis sağlayıcılardan da hizmet alınabilmektedir. Rekabet ortamının oluşmasıyla birlikte, servis sağlayıcıların fiyat tarifeleri, çok kısa zaman dilimlerinde değişiklikler gösterebilecektir. Firmalar birden fazla servis sağlayıcıyı kullanabilecek, birden fazla tarifeye tabi olabileceklerdir.

En basit örneğiyle firmalar;

Şehir içi görüşmeler için Türk Telekom, şehirler arası görüşmeler için ise farklı bir servis sağlayıcı firmayı kullanabileceklerdir.

Bu yeni dönem,telefon görüşmeleri kayıt ve ücretlendirme yazılımlarının, farklı ihtiyaçlara cevap verebilecek esneklikte ve hızda olmalarını gerektirecektir. Phone Tracker V6.0 yapısı itibariyle, tüm bu karmaşık ve değişken durumlara hazırdır. Firmamız tarafından Türk Telekom ve diğer servis sağlayıcıların güncel fiyat tarifeleri web sitemizde bulundurulmaktadır (yeni servis sağlayıcılar çıktıkça, onların tarifeleri de ilave edilecektir). Kullanıcılar fiyat tarifelerindeki değişiklikleri manual olarak yapabilmekle birlikte, “Internet üzerinden güncelleme” özelliğini kullanarak, yeni fiyat tarifelerini otomatik olarak programa tanıtmaktadırlar.

Phone Tracker V6.0 Enterprise, Merkez-Şube yapısındadır.

  Phone Tracker V6.0 Enterprise, farklı ölçekteki firmaların ihtiyaçlarını karşılar;

Gelişmiş özellikleri ve kullandığı Microsoft SQL Server veritabanı sayesinde, telefon trafiğinin çok yoğun olarak yaşandığı büyük firmalarda, görüşme kayıtlarının güvenli bir şekilde tutulmasını ve hızla raporlanmasını sağlar.

Şubelerindeki görüşme bilgilerini bir merkezden izlemek ve değerlendirmek isteyen çok şubeli firmaların ihtiyaçlarını , bu iş için geliştirilmiş raporlarla ve grafiklerle karşılar.

Merkezi ve şubeleri arasında telekomünikasyon alt yatırımı yapmayı planlayan firmaların, bu yatırımının miktarını ve yönünü doğru olarak belirleyebilmesini sağlamak üzere kullanılabilir.

Not:
Enterprise versiyon' da şubelerde; Phone Tracker,
Enterprise IP versiyonda şubelerde; santralın Ethernet Portu ya da IP Buffer kullanılır.

Phone Tracker V6.0 Enterprise, Otomatik Raporlama özelliğine sahiptir.

 

Otomatik Raporlama Modülü rutin raporlama işlerini yaparak, kullanımda büyük kolaylık ve zaman tasarrufu sağlamakla birlikte, istenilirse personelin anında uyarılarak telefon maliyetlerinin daha kontrol edilebilir olmasına, istenmeyen aramalardan ilgililerin anında haberdar edilmesine yardımcı olur.

Otomatik Raporlama Modülü, çok fazla sayıda çalışanı bulunan firmaların, raporlamadan sorumlu personellerinin üzerindeki yükü, raporları periyodik olarak ilgili kişilere ulaştırarak, ortadan kaldırır. Zamandan ve iş gücünden tasarruf sağlar. SPY özelliği sayesinde, personelin davranışlarından (rakip firmanın aranması gibi) anında haberdar olunmasını sağlar.

Otomatik Raporlama Modülü raporları, belirlenen tarih/saat/koşulda, bir defaya mahsus/herzaman/koşul gerçekleştiğinde, otomatik olarak ilgili kişilerin mail adreslerine/yazıcıya/ekrana gönderebilir yada diske kaydedebilir.

 

Phone Tracker V6.0 Enterprise, Web arayüzüne sahiptir.

  Raporlar personel bazında web ortamında izlenebilir. Internet' e bağlı herhangi bir yerdeki pc'den, raporlara ulaşılabilir.

Phone Tracker V6.0 Enterprise'da, personelin kullandığı GSM hatları raporlarda değerlendirilebilir.

  Phone Tracker V6.0 Enterprise'da, personelin kullandığı GSM hatları üzerinden yapılan ve ilgili GSM operatörü tarafından elektronik ortamda sunulan, bu görüşmelere ait raporlarda mevcut raporlara ilave edilebilir ve değerlendirilebilir.

Phone Tracker V6.0 Enterprise' da mevcut dış hatlar gruplandırılabilir.

  Bu sayede, bu dış hat grupları üzerinden yapılan telefon görüşmelerine ilişkin raporlar alınabilir. Grup şirketi yapısındaki işletmeler, birbirlerine ait telefon hatları üzerinden yaptıkları görüşmeleri, birbirlerine çapraz fatura edebilirler.

Phone Tracker V6.0 Enterprise, Microsoft SQL Server veritabanı kullanır.

 

Bu sayede milyonlarca kayıt çok daha güvenli bir şekilde tutulabilmekte, bu kayıtlara çok hızlı bir şekilde ulaşılabilmektedir. (Eğer mevcut bir Microsoft SQL Server veritabanı yoksa, program Microsoft SQL Server’ ın ücretsiz versiyonu olan Microsoft SQL Server Desktop Engine ile kurulur.)

NOT : Phone Tracker V6.0 Lite/Standard versiyonlarının demosudur. Demoda sadece, mevcut datalarla programın raporlama yetenekleri görülebilir. Demo Modu Lite seçildiğinde, Lite versiyonda olmayan özellikler disable görünmektedir, seçilememektedir yada N/A olarak belirtilmiştir.