QatQi

QatQi

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 8
  • DOSYA BOYUTU 49.10 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici ZWorkbench, Inc.

iOS cihazlarınızda oynayabileceğiniz bir kelime oyunudur.

QatQi, iPhone ve iPad'lerinize ücretsiz olarak indirip oynayabileceğiniz bir kelime oyunudur. Eğer kelime oyunlarını seviyorsanız fakat sürekli aynı tarzdaki oyunlardan sıkıldıysanız, QatQi aradığınız şey olabilir.

Oyunun konsepti aslında gayet basit diyebilirim. Oyunda harfleri bir kare sistemine yerleştirerek kelimeler oluşturmaya çalışıyorsunuz. Daha uzun kelimeler ve bazı özel harfler de daha çok puan getiriyor. Her yeni kelime ekrandaki bir kelimeden harf kullanmak zorunda. Harfler bittiğinde ise oyun bitiyor. Buraya kadar Scrabble'a çok benzediğini farketmişsinizdir.

Fakat oyun sadece uzun kelimeler üretmekle alakalı değil. Oyun aslında odalarla dolu bir harita üzerinde geçiyor ve bu odaları keşfettikçe gizli altınlar bulabiliyor ve böylece puanınızı bir anda çok fazla yükseltebiliyorsunuz.

Bu da aslında oyuna bir rol yapma oyunu havası ve strateji katmanı ekliyor diyebilirim. Sadece hangi kelimeleri üreteceğinizi değil aynı zamanda kelimelerinizi nasıl yerleştireceğinizi de düşünmeniz ve bir strateji üretmeniz gerekiyor.

Oyunda geri alma özelliği bulunması da büyük bir yenilik getirmiş diyebilirim. Böylece yeni yollar deneyebiliyorsunuz. Fakat geri alma özelliğiniz sınırlı sayıda bulunuyor ve bittiği zaman isterseniz para vererek satın alabiliyorsunuz.

Eğer siz de kelime oyunlarını seviyor ve farklı bir oyun arıyorsanız bu oyunu denemenizi tavsiye ederim.