RAR File Converter

RAR File Converter

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 8,565
  • DOSYA BOYUTU 1.10 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici RARFILECONVERTER

RAR formatlı arşiv dosyalarınızı hemen 7Z, TAR ve ZIP arşivlerine dönüştürmek için kullanabileceğiniz ücretsiz bir araç.

RAR File Converter programı bilgisayarınızda bulunan veya internetten indirdiğiniz RAR uzantılı sıkıştırılmış arşiv dosyalarını diğer formatlara dönüştürmek için kullanabileceğiniz ücretsiz uygulamalardan bir tanesi. RAR her ne kadar son yıllarda giderek daha da fazla popüler olsa da ZIP pek çok kullanıcı tarafından tercih edilmeye devam ediyor.

ZIP'lerin yanında program 7Z ve TAR uzantılı dosyalara da dönüşüm sağlayabiliyor ve böylece çok daha yüksek sıkıştırma oranları yakalayabiliyorsunuz. Ayrıca RAR File Converter ile dosyaları dönüştürmek için onları açmak, yeniden sıkıştırılmış hale getirmek gibi işlerle vakit kaybetmiyorsunuz. Direkt olarak dosyanızı seçebiliyor ve anında diğer sıkıştırılmış formatlarda alabiliyorsunuz.

Programın arayüzü oldukça basit bir tasarıma sahip olduğu için zorluk çekeceğinizi de sanmıyorum. Dönüştürmek istediğiniz dosyalar şifreliyse fakat şifreyi biliyorsanız sorunsuz bir şekilde onları da dönüştürebilirsiniz. Tabii ki dönüştürülmüş olan dosyanın şifrelerini de ayarlayabiliyorsunuz.

Dönüştürme işlemleri dosyaların sıkıştırma oranları ve boyutlarına göre uzun zaman alabildiği için programda işlemin ne kadarının tamamlandığını gösteren bir bar da mevcut. Dolayısıyla ne zaman yeni sıkıştırılmış arşivlerinizi alacağınızı kolayca görebiliyorsunuz. Hem ücretsiz hem de kolay kullanılır olan programı WinRAR ve WinZip alternatifi olarak denemenizi öneriyorum.