RarMonkey

RarMonkey

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 1,910
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Tamindir

RarMonkey ile rar arşivlerinizi açabilirsiniz

Not: Bu programda zararlı yazılımlar tespit edildiğinden dolayı yayından kaldırılmıştır. Dilerseniz Dosya Sıkıştırıcılar kategorisinden alternatif programlara göz atabilirsiniz. Ya da WinRAR programını deneyebilirsiniz.

RarMonkey bilgisayarınızdaki RAR arşivlerini birkaç tıklama yardımıyla açarak içerisindeki dosyaları bilgisayarınıza kaydetmenize yardımcı olan ve ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bir RAR dosyası açma programıdır.

RAR dosyaları içerisinde birçok farklı dosyanın bir arada bulunduğu özel dosya formatlarıdır. Bu arşivler toplam dosya boyutunu küçültmenin yanında dosyaları bir arada tutar. Fakat bu formatı açmak ve içerisindeki dosyaları görüntülemek için bilgisayarınızda özel bir RAR açma programının yüklü olması gereklidir. RarMonkey bu amaçla kullanabileceğiniz alternatif bir RAR açma programıdır.

RarMonkey oldukça sadece ve ihtiyaca hizmet eden bir arayüze sahip. Program arayüzü gereksiz kısayollardan arındırılmıştır ve bu arayüzde dikkat dağıtıcı unsurlar bulunmamaktadır. RAR dosyalarınızın içerisindeki dosyaları bilgisayarınıza kaydetmek için tek yapmanız gereken dosyaların kaydedileceği hedefh klasörü belirlemek ve işlemi başlatmaktır. Program size bu dosyaları kaydetmek için yeni bir klasör yaratma seçeneği sunuyor veya dosyaları var olan bir klasöre kopyalayabiliyorsunuz.

RarMonkey RAR açma konusunda oldukça kullanışlı özelliklere de sahiptir. RarMonkey ile bilgisayarınızdaki RAR dosyalarını ilişkilendirebilir ve RAR dosyalarına çift tıkladığınızda bu dosyaların otomatik olarak RarMonkey ile açılmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca programın kısayollarını Windows içerik menülerine ekleyebilir, RAR dosyalarına sağ tıkladığınızda RarMonkey ile yapabileceğiniz işlemlerin listelenmesini sağlayabilirsiniz.

RarMonkey'in en kullanışlı özelliği aynı anda birden fazla RAR arşivinden bilgisayarınıza dosya aktarmanıza izin vermesidir. Bu sayede zamanınızı çok daha verimli kullanabilir, yüksek boyutlu RAR arşivlerini bilgisayarınıza aktarırken başka işlere yoğunlaşabilir ve daha verimli çalışabilirsiniz.

Not: Program kurulum esnasında tarayıcı anasayfanızı ve varsayılan arama motorunuzu değiştirebilecek ek yazılımlar yükleme önerisinde bulunmaktadır. Programı çalıştırabilmek için bu eklentileri yüklemenize gerek yoktur. Eğer bu eklentilerden etkilendiyseniz aşağıdaki yazılımlar ile tarayıcınızı varsayılan ayarlarına geri döndürebilirsiniz: