Razer Synapse

Razer Synapse

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 10,113
  • DOSYA BOYUTU 53.3 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Razer

Razer Synapse, sahip olduğunuz Razer marka oyuncu ekipmanlarını kişiselleştirerek oyun performansınızı arttırmanızı sağlayan başarılı ve yararlı bir yazılım.

Razer Synapse, bilgisayarınıza takılı olan Razer marka klavye, fare ve diğer oyuncu ekipmanlarının gerekli ayarlarını yaparak oyunlarda daha başarılı olmanızı sağlayan resmi ve ücretsiz bir yazılım. Razer'ın resmi uygulaması olan Synapse, bulut tabanlı olarak çalışan ilk kişisel donanım ayarları programı aynı zamanda.

Razer Synapse Özellikleri

  • Maus ve klavye özelleştirebilme,
  • Ücretsiz,
  • İngilizce dil desteği,
  • Performans odaklı,

Farklı oyunlar için yapmış olduğunuz tüm ayarları kaydederek her oyunda yeniden klavye ve fare ayarı yapmanızın önüne geçen Synapse, oluşturmuş olduğunuz kişisel ayarları bulut depolama üzerinde yedekleyerek farklı bilgisayarlar üzerinde oynasanız bile fare ve klavyenizin yanınızda olduğu her zaman aynı şekilde alışmış olduğunuz ayarlar ile oyun oynamanızı sağlıyor.

Peki klavye ve fare ayarları nelerdir? Uygulama ile neler yapabilirim? diye merak ediyorsanız cevap kısayol ve makto ayarları. Bildiğiniz üzere gaming olarak geçen oyuncu klavye ve fareleri üzerinde ekstra tuşlar bulunuyor. Bu tuşlar sayesinde oyunda yer alan bir çok özelliği çok daha kolay ve pratik şekilde kullanabiliyorsunuz. Bunun dışında oyunda seri olarak yapmanız gereken hareketleri kombinleyerek makrolar oluşturuyor ve böylece oyunlarda yüksek başarı elde etmenizi sğalıyor. Bu durumu hemen bir örnekle açıklayalım. League of Legends oynuyorsanız bu oyunda bildiğiniz üzere standart olarak Q, W, E, R, D ve F tuşları kullanılıyor. Şampiyondan şampiyona farklılık gösteren yeteneklerin bazıları zaman zaman ard arda kullanılması gerekiyor. Örneğin Lux isimli şampiyonun Q ve E yetenekleri aynı anda atabilmek için kendinize özekl Synapse üzerinden bir makro oluşturabilir ve bunu ister klavyeniz üzerinde isterseniz de fareniz üzerinde bir tuşa atayabilirsiniz. Böylece belirlemiş olduğunuz tuşa bastığınızda tek tuş ile aynı anda 2 tuşa basmış gibi oluyorsunuz. Bu da size hız ve zaman kazandırarak rakiplerinizi yok etmenizi sağlıyor. Bu ve bunun gibi pek çok örnek durumda farklı ayarlar yapılabiliyor elbette.

Razer Synapse İndir

Sadece League of Legends değil hemen hemen oynadığınız her oyunda fare ve klavyenizdeki tuşlara farklı makrolar atayabilir yada iki tuşlun görevini birleştirerek tek tuş ile bu görevi yerine getirebiliyorsunuz.

Pek çok oyuncu için bu ayarlar çocuk oyuncağı olmasına rağmen, bu tür oyuncu donanımlarını yeni kullanmaya başlayan oyuncular programı kullanırken zorluk yaşayabiliyor. Bu nedenle Razer, Synapse'i kullanımı kolay bir şekilde tasarlamış ve tüm oyuncular programı rahatlıkla kullanabiliyor.

Eğer Razer marka bir klavye, fare yada oyuncu ekipmanına sahipseniz, Synapse'i hemen ücretsiz olarak indirip gerekli kişisel ayarlarınızı yaparak oyunlarda daha fazla başarı elde etmeye başlayabilirsiniz.