Realtek HD Audio Driver

Realtek HD Audio Driver

kullanıcı

Realtek HD Audio Driver ile ses kartınızın bütün özelliklerini kullanabilirsiniz.

Realtek HD Audio Driver kullanıcılara Realtek HD Audio ses kartlarının tüm özelliklerinden faydalanabilme imkanı veren ses kartı sürücüsüdür. Format atılan bilgisayarlar için olmazsa olmazlar arasında yer alan Realtek HD Audio Driver, Windows platformunda ücretsiz olarak kullanılıyor. Her format atıldıktan sonra bilgisayarlara ilk yüklenen sürücülerden bir tanesi olan Realtek HD Audio Driver, Windows platformunda indirilip kullanılmaya devam ediliyor. Ses dosyalarının çalınmasını sağlayan Realtek HD Audio Driver arka planda çalışan sistem sürücülerinden bir tanesidir.

Realtek HD Audio Driver Özellikleri

  • Ücretsiz,
  • Güvenilir,
  • Düzenli güncellemeler,
  • Windows ile tam uyum,

Realtek firması birçok donanım üreticisine donanım çipleri üretip satan bir aracı firmadır. Bu firmanın ürettiği ses kartı çipleri anakart üreticileri tarafından yoğun olarak tercih edilmektedir. Bu nedenle dizüstü bilgisayarlardan masaüstü bilgisayarlara kadar birçok farklı cihazda Realtek marka ses kartları ile karşılaşırız.

Realtek firması tarafından yayınlanan bu sürücüler ses kartınızın bütün özelliklerini kullanıma açabilmenize imkan tanıyor. Normalde Windows ile birlikte kurulan varsayılan ses kartı sürücüleri sadece bilgisayarınızdan ses çıkmasına yardımcı olur. Fakar Realtek HD Audio Driver'ın kurulumunu gerçekleştirdiğinizde 5.1 ve daha üst kalitedeki ses sistemlerinizi sisteminizde kullabilir, çevresel ses özelliğini aktifleştirebilirsiniz. Hoparlörlerinizi detaylı olarak yapılandırabilmenize imkan tanıyan sürücü çevresel ses efektlerini kullanabilmenize ve ekolayzır ayarlarını yapabilmenize de imkan tanıyor.

Sürücü ALC880, ALC882, ALC883, ALC885, ALC888, ALC889, ALC861VC, ALC861VD, ALC660, ALC662, ALC663, ALC665, ALC260, ALC262, ALC267,ALC268, ALC269, ALC272, ALC273, ALC887,ALC670, ALC275 model Realtek ses kartları ile uyumludur.