ReIcon

ReIcon

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 317
  • DOSYA BOYUTU 0.86 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Velociraptor

Masaüstünüzdeki ikonların yerleşimleri bozulduysa onları otomatik olarak geri döndürmek için bu ücretsiz programı kullanabilirsiniz.

Bilgisayarlarımızın ekran çözünürlüğünü bir şekilde değiştirdiğimizde maalesef ekranımızdaki ikonların sıralamaları da genellikle değişir ve eski çözünürlüğe dönülse bile ikonları pozisyonları hafızada tutulmadığı için hepsinin kullanıcının keyfine göre baştan dizilmesi gerekir. Genellikle ekran kartı değiştirenler, oyun oynayanlar veya işleri için çözünürlükle oynaması gerekenlerin başına gelen bu durumdan kurtulabilmek için hazırlanan programlardan bir tanesi de Relcon.

Relcon'u kullanarak masaüstünüzde yer alan ikonların pozisyonlarını anında kaydedebilir ve daha sonra çözünürlük değişikliklerinin ardından tek bir butona basarak tüm ikonların yerleşimlerini eski hallerine getirebilirsiniz. Geri döndürme işlemini hem programı açarak arayüzden hem de farenizin sağ tuşuyla masaüstüne tıklayarak gerçekleştirebilirsiniz.

Tabii ki geri döndürmeyi mümkün hale getirebilmek için ilk olarak hali hazırdaki ikon yerleşimlerini kayıt etmeniz gerekiyor. Aksi taktirde maalesef geri döndürülecek bir kayıt bulunamayacağı için ikonlarınızın yerleşimi kaybolacaktır.

Programdaki ikon dizilimlerini tüm çözünürlükler için ayrı ayrı kaydedebileceğiniz gibi tek bir çözünürlük için birden fazla dizilim de kaydedebilirsiniz. Komut satırı desteği de barındıran uygulama sayesinde manuel olarak kodlarla işlemlerinizi de gerçekleştirebilirsiniz.