Remote Process Explorer

Remote Process Explorer

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 604
  • DOSYA BOYUTU 2.80 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Lizard Systems

Ağ üzerinden diğer uzak bilgisayarlarda gerçekleşen işlemleri kontrol etmek ve yönetmek için bu ücretsiz programı kullanabilirsiniz.

Remote Process Explorer programı, adından da anlayabileceğiniz gibi uzak bilgisayarlarda gerçekleşen işlemleri kontrol etmenizi ve yönetmenizi sağlayabilen bir Windows programı. Özellikle ağ yöneticilerinin işine yarayacağına inandığım program, ücretsiz olarak sunuluyor ve ayrıca kolay bir kullanıma sahip. Deneyimsiz kullanıcılar için başlangıçta biraz karmaşık gelebilir ancak sistem ve ağ yönetiminde deneyimli olanlar için tüm özelliklerin keşfedilmesi sadece bir kaç dakika alacaktır.

Anlık olarak ağdaki diğer bilgisayarlar üzerinde gerçekleşen işlemler konusunda detaylı bilgiler verebilen program, işlemci ve bellek tüketiminden tutun da hangi programın nereden çalıştığına kadar onlarca farklı bilgiyi anında sunabiliyor. Tüm bu bilgilerin sistem güvenliğini kontrol etmek ve sıradışı durumları engellemek için büyük bir imkan sunması da uzaktaki bilgisayarların yönetimini çok kolay hale getiriyor.

Ayrıca, bilgisayarda incelediğiniz ancak ne olduğunu bilmediğiniz işlemleri internet üzerinden kontrol ederek tehlikeli yazılım olup olmadığını da kontrol etmenizi sağlayabiliyor. Eğer işlemin zararlı olduğuna inanıyorsanız kendiniz de onu zararlı olarak işaretleyebiliyor ve programı diğer kullananların otomatik olarak uyarılmalarını sağlayabiliyorsunuz.

Dilerseniz uzaktaki bilgisayarları kapatma ve yeniden başlatma gibi işlevlere de erişebiliyor, aynı zamanda otomatik olarak güncelleştirmeler yapma gibi özelliklerinden de faydalanabiliyorsunuz. Sanıyorum ki sık sık ağ üzerinden başka bilgisayarların durumunu kontrol etmek zorunda olanların oldukça işine yarayacaktır.