Restoration

Restoration

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 27,837
  • DOSYA BOYUTU 0.16 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Brian Kato

Restoration, geri dönüşüm kutusundan silinen dosyalarınızı kurtarmak için kullanabileceğiniz ufak bir araç.

Restoration, adından da anlayacağınız üzere Windows işletim sistemli bilgisayarınızda geri dönüşüm kutusundan silinen dosyaları kurtarmak için kullanabileceğiniz programlardan biri. Tamamen ücretsiz ve reklam içermemesinin yanında tüm Windows işletim sistemlerinde çalışan program sayesinde geri dönüşüm kutusundan silinen dosyaları zahmetsizce ve kısa bir sürede geri getirebiliyorsunuz.

Kurulum gerektirmeyen ve çok basit bir başlangıç ekranına sahip olan dosya kurtarma programı ile Shift + Del tuş kombinasyonunu kullanarak sildiğiniz, geri dönüşüm kutusundan geri getirilmesi zor olan dosyaları tekrar kazanabiliyorsunuz. Bunun için tek yapmanız gereken programı açıp sürücü seçimini yaptıktan sonra “Search Deleted Files” butonuna tıklamak. Eğer silinen dosyalarınız arasında özel olarak geri getirmek istediğiniz bir dosya varsa “All or part of the file” kutucuğuna dosya formatını (Örneğin; “.txt”, “jpg” gibi) yazmanız yeterli.

Restoration, FAT12/FAT16/FAT32/NTFS dosya sistemlerini destekliyor. Ancak burada belirtmem gereken önemli bir nokta var. NTFS olarak biçimlendirilmiş sürücünüzü şifrelediyseniz ne yazık ki Restoration programı bu sürücüyü algılamıyor ve dosyalarınızı kurtaramıyorsunuz.