RetroUI

RetroUI

kullanıcı

RetroUI ile Windows 8'de klasik başlat menüsünü geri getirebilirsiniz

RetroUI Windows 8'e başlat menüsü ekleme konusunda kullanıcılara yardımcı olan bir Windows 8 başlat menüsü programıdır.

Windows 8'in çıkışından beri yeni işletim sisteminin en büyük eleştirilen ve tepki alan yanı olan başlat menüsünün eksikliği birçok kullanıcı için alışma ve pratik kullanım sıkıntıları yaratmış, sırf bu sebepten ötürü kullanıcılar Windows 8'in getirdiği yeniliklerden vazgeçip eski işletim sistemlerine dönmüşlerdi. Fakat RetroUI Windows 8'i bilgisayarınızdan kaldırıp eski işletim sisteminizi yüklemeden önce deneyip Windows 8'de kalmanızı sağlayabilecek bir uygulama olarak öne çıkıyor.

RetroUI Windows 8'in Metro arayüzünü devre dışı bırakabilmekte. Kullanıcılar bu sayede bilgisayarını açtıklarında, uyku modundan çıktıklarında veya oturum açtıklarında direkt olarak masaüstüne geçiş yapabiliyorlar ve başlat menüsüne erişebiliyorlar. RetroUI'nin sunduğu başlat menüsünün bilgisayar kapatma ve yeniden başlatma seçeneklerine sahip olması ise yine erişimde zorluk çekilen bu özellikleri daha kolay kullanabilmemize imkan tanıyor.

RetroUI ile sunulan başlat menüsü hem Windows 7 başlat menüsünün sahip olduğu bütün özelliklere sahiptir hem de Windows 8'in yeni özelliklerine yer vermektedir. Sürükle-bırak yöntemiyle başlat menüsüne öğeler ekleyebilir veya buraya Windows 8 öğelerini ve uygulamalarını sabitleyebilirsiniz.