Root Checker

Root Checker

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 4,979
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici joeykrim

Root Checker pratik bir root kontrol etme uygulamasıdır

Root Checker kullanıcılara root kontrol etme konusunda yardımcı olan bir mobil uygulamadır.

Android işletim sistemini kullanan akıllı telefon ve tabletlerinize ücretsiz olarak indirip kullanabileceğiniz bir uygulama olan Root Checker temel olarak Android telefonunuzun veya tabletinizin rootlanmış olup olmadığını size bildiriyor.

Root işlemi kullanıcıların kendi iradeleriyle gerçekleştirdikleri bir işlemdir. Bu işlem ile Android cihazınızın kendi üzerinde yüklü olan işletim sistemi modifiye edilmiş bir versiyonla değiştirilebilir. Bu yolla Android cihazların işletim sistemi sürümleri yükseltilebiliyor. Root işleminin bir diğer tercih edilme nedeni kullanıcılara superuser veya administrator yetkilerini vermesidir. Bu yetkileri kullanmak bazı uygulamalardan faydalanabilmek için gerekmektedir. Örnek olarak; Android cihazlar üzerinde çalışan video kayıt uygulamaları rootlanmış cihazlar gerektirebiliyorlar.

Root işlemi her ne kadar cihazınızda size yeni yetkiler tanısa da garanti süresi içerisindeki bir cihazı garanti kapsamından çıkarabiliyor. Eğer Android cihazınızı 2. el olarak satın aldıysanız daha önceden Android cihazınızda root işleminin yapılıp yapılmadığını denetlemek isteyebilirsiniz. İşte bu amaçla Root Checker kullanabilirsiniz. Root Checker size root işleminin yapılıp yapılmadığını bildirmenin yanında root fonksiyonlarının doğru bir şekilde çalışıp çalışmadığını da söyleyebilmekte. Uygulama üzerinden cihaz modelinizi ve kullanılan mevcut işletim sistemi sürümünü de görüntüleyebilirsiniz.