Runescape

Runescape

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 988
  • DOSYA BOYUTU 5.3 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Jagex

Runescape, ücretsiz olarak oynayabileceğiniz bir online rol yapma oyunu

Runescape dünyanın en başarılı MMORPG oyunları arasında yer alan bir online rol yapma oyunu.

Bilgisayarlarınıza ücretsiz olarak indirip oynayabileceğiniz bir MMORPG olan Runescape, ilk olarak 2001 yılında yayınlanmıştı ve büyük bir oyuncu kitlesi kazanmıştı. Takip eden yıllar içinde bu tarayıcı tabanlı MMORPG oyununun motoru yenilenmişti ve oyun geliştirilmeye devam etmişti. Runescape'in tarayıcı versiyonunun güncel tarayıcılar üzerinde çalışmamaya başlamasının ardından oyun tekrar yenilendi ve tarayıcıdan bağımsız olarak çalışan, tek başına oynanabilen bir oyun haline getirildi.

Oyun tarihindeki en geniş kapsamlı ücretsiz MMORPG olarak Guinness Rekorlar Kitabı'na giren Runescape, halen güncellenmeye ve yeni içeriklerle beslenmeye devam ediyor. Runescape'de oyuncular Gielinor adlı Orta Çağ temalı fantastik bir dünyaya konuk olmaktalar. Tanrıların ve ejderhaların hüküm sürdüğü bu dünyada kahramanınızı seçiyor, görevleri yapıyor, düşmanlarınızla savaşıyor ve kahramanınızı geliştiriyorsunuz. Diğer oyuncularla birlikte dev düşmanlara karşı savaşabilmekte, oyunun bölgelere ayrılmış, farklı krallıkların hüküm sürdüğü haritasını keşfedebilmektesiniz. Her yeni bölgede farklı görevler ve düşmanlarla karşılaşmaktasınız.

Runescape'de oyuncular kendi everini tasarlayarak inşa edebilmekteler. Eğer yerleşik hayat size göre değilse, kendi limanınıza sahip olabilir, gemiler inşa ederek açık denizlere çıkabilirsiniz.

Zindanlara ve uzun görev zincirlerine yer veren Runescape'de PvP karşılaşmalarında diğer oyunculara karşı savaşabilmeniz, klanlar kurarak, kendi klanınızın sahip olduğu uçan adaya ayak basabilirsiniz. Özetle, Runescape bir hayli zengin bir içerik sunuyor.

Runescape, eski bir oyun olduğu için sistem gereksinimleri çok yüksek değil. Yıllanmış bilgisayarlarınızda dahi Runescape'i oynayabilirsiniz.