Rüya Günlüğü

Rüya Günlüğü

kullanıcı
  • Lisans DENEME SÜRÜMÜ
  • TOPLAM İNDİRME 13,354
  • DOSYA BOYUTU 5.22 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Ed Yazılım

Rüya Günlüğü, rüyalarınızı kaydeder ve tabir eder.

Not: Program üreticisi tarafından tamamen kaldırıldığı için alternatif olarak ''DemirSoft Rüya Tabirleri'' programının üzerine tıklayarak ücretsiz indirebilirsiniz.

Hepimiz rüya görürüz ama çok azımız rüyaların kendi derinliklerimizden getirdiği mesajın ne anlama geldiğini bilebiliriz. Aslında bu garip bir çelişkiyi ortaya çıkarır: «Kendimi en iyi ben tanıyorum ama derinliklerimden gelen mesajın ne olduğunu bilemiyorum. Bunun için bir başkasının yardımına ihtiyacım var. Beni benden daha iyi tanıyan biri nerede?» Bu sorunun cevabını biraz erteleyelim ve başka bir soruya cevap vermeye çalışalım: Rüyalar gerçekten uğraşmaya değer mi? Hemen cevaplayalım: Evet, uğraşmaya değer! Peygamberimizin hadİ®sinde, sadık rüyalara dikkat çekildi. Kur'ân-ı Kerim'de Hz.Yusuf'a rüya tabiri ilmi verildiği beyan edildi. Psikoloji ilmi ve psikoterapi metodları, rüya üzerine kuruldu. Psikoloji ilminin kurucuları olarak bilinen Freud, Jung, kendi ekollerini rüya üzerine geliştirdiler. Kısacası rüya üzerine kafa yormak boş bir iş değil.

Peki rüyaları tabir edecek bilgiyi nasıl elde edebiliriz? Şunu her zaman vurgulamak gerekir ki, rüyalar kendi hamurumuzdandır. Kendimizi tanıdığımız kadar rüyalarımızı anlayıp tabir edebiliriz. Bunun için ilk şart da kendi hakkımızdaki bilgimizi arttırmak, yaşadıklarımız ne kadar kuru gibi görünse de kendi kişiliğimizle olan bağını aramak olsa gerek. Bağ deyince, yaşadıklarımızı, tanıdıklarımızı, rüyalarımızı da bir yere bağlamak ve bunlar üzerine düşünmek bir zaruret.

İşte Rüya Günlüğü'nün amacı da bu noktada başlıyor: Rüyalarımızı, yaşadıklarımızı ve hayatımızdaki aktörleri not ederek unutmaktan kurtarmak ve birbirleri arasındaki irtibatı ortaya çıkarmak. Bir kez bu irtibat yakalandı mı, rüyalar kendiliğinden açık olur.

Bunun için bir bilgisayar programına ne ihtiyaç var; bir defter alırım, ona yazarım diyorsanız, size şunu söyleyeyim: Defterlere kaydettiğim yaklaşık bin-binbeşyüz rüya var. Falanca kişi ile ilgili bir rüya mı gördüm, istiyorum ki, daha önce bu kişi hakkında gördüğüm rüyalara bakayım ve o rüyalarda nasıl görünmüş, bileyim. Maalesef bu da defterlerle mümkün olmuyor.

Herhalde anlaşıldı: Rüya Günlüğü, ticari bir talebi karşılamaktan iyade şahsi bir ihtiyaçtan doğmuştur ve paylaşılmak istenen bir yardımcıdır.
Rüya Günlüğü, Türkiye'de ve Türkçe'de başka bir benzeri olmayan bir yazılım olduğunu ve bir ilk olduğunu da belirtelim. Umarım bu çalışmamız hem rüya mevzusuna hem de bu mevzuda ortaya konulacak yazılımlara bir ilk adım ve vesile olur!

Cevabını ertelediğimiz "Beni benden daha iyi tanıyan biri nerede?" sorusuna dönersek, bunun cevabı da rüyalarımızdadır! Rüya Günlüğü'nün amacı da onu takip etmektir.