Screen Courier

Screen Courier

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 153
  • DOSYA BOYUTU 0.92 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici ScreenCourier

Screen Courier ile bilgisayarınızın ekran görüntülerini ücretsiz olarak alabilir ve arkadaşlarınızla hemen paylaşabilirsiniz.

Screen Courier programı, bilgisayarınızın masaüstünün ekran görüntüsünü alabilmeniz ve daha sonra bunları isterseniz paylaşabileceğiniz, isterseniz de masaüstünüzde saklayabileceğiniz ücretsiz araçlar arasında yer alıyor. Programı diğerlerinden ayıran en önemli noktalardan bir tanesi ekran görüntüsünün alınır alınmaz internetteki sunuculara yüklenmesi ve böylece paylaşım yapmak istediğinizde hemen linkinin hazır olması.

Klavyenizde bulunan Print Screen butonuna basmanızla birlikte aktif hale gelen program, hemen ekran görüntüsünü alıyor ve size paylaşmak isteyip istemediğinizi ya da düzenlemeyi isteyip istemediğinizi soruyor. JPG ve PNG formatlarında kayıt yapabilen program, dilerseniz sıkıştırma oranlarını ayarlayarak dosya boyutunu azaltmanıza da olanak tanıyor.

Pek çok ekran görüntüsü alma programında belli bir pencereyi ya da alanı yakalama özelliği mevcut ancak maalesef Screen Courier bu konuda destek vermiyor ancak ekran görüntüsünü aldıktan sonra açılan düzenleyicide görüntünün istediğiniz kısımlarını kesme şansınız var.

Ekran görüntülerinizi dilerseniz hemen sabit diskinize ön tanımlı bir şekilde kaydedebilir, dilerseniz de programın kendi sunucularına aktararak paylaşabilirsiniz. Ayrıca internete yüklenen resimlerin adresleri otomatik olarak panoya kopyalanıyor ve böylece yeniden adresi aramak gibi işlerle uğraşmak zorunda kalmıyorsunuz.