SD Maid

SD Maid

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 344
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici darken

SD Maid, Android cihazlarınızda biriken gereksiz sistem dosyalarını silmenizi sağlayan yararlı bir Android uygulaması.

SD Maid, Android mobil cihazlar üzerinde sistemin ve SD kartın içerisinde zamanla biriken gereksiz sistem dosyalarını silebilen yararlı ve ücretsiz bir Android uygulaması. Uygulamayı kullanmak riskli fakat bu risk tamamen size ait. Riskli olmasının sebebi ise sistem dosyalarının silinmesi. Fakat çalışmasında herhangi bir problem bulumuyor.

Standart Android kullanıcıları için pek uygun olmayan uygulama daha çok geliştiriciler ve Android işletim sistemini kurcalayarak merak edenlere yönelik hazırlanmış diyebilirim çünkü oldukça karışık veriler görmenizi sağlıyor.

Android telefon ve tabletlerinizden sildiğiniz uygulamalar işlemi yaptığınız anda kaldırılmasına rağmen arkalarında kırıntılar bırakabiliyor. Bu kırıntıları toplayarak kayıt altına alan Android işletim sistemi ise gereksiz şekilde kendini şişirerek zamanla yavaşlıyor. Uygulamalar dışında cihazınıza takarak kullandığınız SD kartlar da ihtiyacı olmayan sistme bilgilerini zamanla toplayarak biriktiriyor. Tüm bu toplanılan ve kaydedilen verilere aslında ihtiyacınız yok. Bu nedenle SD Maid uygulamasını kullanarak yukarıda yazılı olan sistem dosyalarını silebiliyorsunuz. Böylece cihazınız hem daha temiz hem de daha rahat çalışmaya devam ediyor.

Taramalar sonunda çıkan dosyaları seçerek teker teker silebileceğiniz gibi hepsini birden silme imkanı da mevcut. Fakat silerken ne yaptığınızı bilmeniz sizin açınızdan yararlı olacaktır diye düşünüyorum.

Bir çok gelişmiş özelliğe sahip olan SD Maid'i hemen Android akıllı cihazlarınıza indirerek denemekte fayda var.