Sesli Sözlük

Sesli Sözlük

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 2,122
  • DOSYA BOYUTU 15 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici SesliSözlük

Sesli Sözlük, Android telefon ve tabletler için popüler sözlük uygulaması.

Sesli Sözlük, Android telefon ve tabletinizde ücretsiz kullanabileceğiniz sözlük uygulamalarından biri.

20 farklı dilde 20 milyon kelimenin çevirisini aksanlarıyla birlikte sunabilen sözlük uygulaması benzerlerinden oldukça farklı diyebilirim. Dilediğiniz bir yabancı kelimenin anlamını anında öğrenmenin yanında kelimeye ilişkin video ve resimleri de görebiliyorsunuz. Böylelikle aradığınız kelime zihninize kazınmış oluyor ve bir daha unutmanız mümkün olmuyor. Uygulamanın diğer bir öne çıkan özelliği de makaleleri çevirebilmesi. Dilediğiniz bir yabancı dilde yazılmış makaleyi kolaylıkla çevirebiliyor ve kendi dilinizde okumanın keyfini sürebiliyorsunuz.

Aradığınız kelimeleri otomatik olarak hafızasına kaydedebilen Sesli Sözlük uygulamasında kelime oyunları bölümü de bulunuyor. Sözcük hazinesi ve Wordisto isimlerini taşıyan kelime oyunları ile öğrendiğiniz kelimeleri yazma şansınız olduğundan yeni kelimeler zihninize iyice işlenmiş oluyor. Tabii ki bu oyunlar uygulamadan bağımsız; ayrıca indirmeniz gerekiyor.

İster yabancı dilden Türkçeye isterseniz de Türkçeden yabancı dile çeviri yapabileceğiniz Sesli Sözlük, sürekli olarak güncelleniyor ve hem görsel hem de kullanım açısından iyileştiriliyor.