ShareCloud

ShareCloud

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 351
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici For2ww

ShareCloud'u Android cihazlarınızda kullanarak hemen dosya ve APK uygulama paylaşımlarına başlayabilirsiniz.

ShareCloud uygulaması, Android cihazlar arasında veri transferi gerçekleştirmek için kullanabileceğiniz ücretsiz uygulamalar arasında yer alıyor. Hem sade ve kullanışlı arayüzü, hem de kullanıcıların işini oldukça kolaylaştırabilecek işlevleri sayesinde kesinlikle telefonlarınızda bulunması gerekenlerden birisi olduğunu düşünüyorum.

Uygulamanın en dikkat çekici yanı, dosya paylaşımı ve transferi için illa ki bir internet bağlantısına ihtiyaç duymaması. Dosyalarınızı paylaşmak istediğinizde direkt olarak Bluetooth yahut geçici Wi-Fi ağlarından faydalanabiliyor ve internet olmasa bile dostlarınızın telefonlarına dosyalarınızı gönderebiliyorsunuz.

Birebir dosya paylaşımı özelliğinin yanında WhatsApp, Dropbox, Google Drive, Facebook gibi servisler üzerinden de internet ile dosya paylaşımına olanak tanıdığı için kullanırken neredeyse tüm olanaklardan sorunsuzca faydalanabileceğinizi düşünüyorum. Özellikle bulunduğunuz konumda herhangi bir internet bağlantısı mevcut değilse ancak yine de dosya paylaşımı yapmak istiyorsanız en beğeneceğiniz araçlardan birisi olacaktır.

Uygulamayı kullandığınızda telefonunuzdaki tüm türlerdeki dosyaları dosya listesi içerisinden seçerek gönderebiliyorsunuz ancak esas işe yaradığı nokta çok farklı. Android cihazınızda yüklü olan uygulamaları APK dosyaları haline dönüştürebilen uygulama, böylece uygulamalarınızı dostlarınızla APK olarak hemen paylaşmanızı ve onların da yükleyebilmelerini sağlıyor. Herhangi bir şekilde Google Play’e gerek bırakmadığı için kullanırken işleri oldukça kolaylaştırdığını da söyleyebilirim.

Çalışması esnasında herhangi bir sorun tespit edemediğimiz uygulama, elbette cihazınızın ağ bağlantılarını yönetme izni istiyor çünkü gerekli anlarda bağlantı özelliklerini açıp kapatması gerekiyor. Yeni ve etkili bir dosya yahut uygulama paylaşım aracı arayanların göz atmadan geçmemeleri gerektiğini düşünüyorum.