SigarPro (Sigara Bırakma Programı)

SigarPro (Sigara Bırakma Programı)

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 13,861
  • DOSYA BOYUTU 0.47 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Giga Bilgisayar

Sigarayı bırakmak isteyip bir türlü bırakamıyorsanız Sigar Pro'yu ücretsiz olarak sitemizden indirerek yavaş yavaş sigarayı bırakabilirsiniz.

SigarPro, sigarayaı bırakmak isteyenler fakat bir türlü bırakamayanlar için geliştirilen hem yararlı hem de ücretsiz yazılım. Çok basit ve küçük bir program olmasına rağmen çok yararlı olan uygulama sayesinde siz de sigarayı yavaş yavaş bırakarak bu illetden kurtabiliyorsunuz.

Programı yükledikten sonra masaüstünüzde çalıştırabiliyorsunuz. Program üzerinde yazan süre (20 dakika) sigara içme aralığınızı belirtiyor. Buraya kendi sigara içme aralığınızı girmeniz gerekli. Örneğin 3 saatte bir sigara içiyorsanız bu süreyi 3 saat olarak ayarlayın. Daha sonra başlat tuşuna basarak programı çalıştırabilirsiniz. Program küçük bir hal alarak masaüstünün bir köşesinde çalışmaya devam ediyor ve sigara içme vaktiniz geldiğinde sizi bir sinyal ile uyarıyor. Bu sinyalin anlamı sigara içme vaktinizin gelmesi. Programı kullanarak sigarayı yavaş yavaş azaltmak ve bir süre sonra tamemen bırakmak istiyorsanız sinyal gelmeden kesinlikle sigara içmeyiniz. Sinyali duyduğunuzda ise mutlaka bir sigara içerek kendi ihtiyacını karşılamanız gerekiyor.

Özellikle çalışanların ofis bilgisayarlarında kullanabileceği başarılı bir program olan Sigar Pro sayesinde zamanla ilk olarak sigara içişiniz azalıyor daha sonra ise bırakabiliyorsunuz. Peki sinyal çaldı ama yoğun çalışıyorum şu an sigara içemem derseniz nolur diye merak ediyorsanız hemen açıklayayım. Programın geliştiricileri bu tür durumları da düşünerek, sinyal çaldığında arttır tuşu eklemişler. Arttır tuşu sigara içme vaktiniz geldiğinde sigara içebilecek knumda değilseniz, bir nevi erteleme gören tuştur. Örneğin saatte bir sigara içiyorsunuz ve sinyal çaldı. Ama o an meşgülsünüz ve en erken yarım saat sonra sigara içebilecek durumda olacaksınız. Arttır tuşu ile 30 dakik sonraya programı ayarlamnız yetiyor. Bu sayede sigara içme aralıklarınızı da zamanla daha da arttırarak bir gün içerisinde toplam içtiğiniz sigara dedini düşürebiliyorsunuz.

Kişiden kişiye göre farklı sonuçlar verebilecek olan programı istikrarlı ve doğru bir şekilde kullanarak içtiğiniz sigara adedini zamanla düşürüp bir süre sonra tamamen bırakabilecek durumda olabilirsiniz.

Siz de sigarayı bırakmak istiyorsanız fakat kendinize bu konuda yardım edebilecek bir kişi, program yada uygulama arıyorsanız SigarPro'yu mutlaka denemenizi tavsiye ediyorum.