ŞiirSEN

ŞiirSEN

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 43,562
  • DOSYA BOYUTU 4.5 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Alpay URLUDAĞ

Küçük büyük herkesin kendi şiirini hazırlayabileceği bir şiir yazma ve düzenleme programı.

ŞiirSEN bir şiir programıdır. Şiir YAZAR!... Küçük büyük herkes için..

Çocuklarınız kütüphane oluştursun, kelimelerle oynasın... "Şair" olmayabilir ancak, kelimelerle dans eden, bunun gücünü keşfeden hangi alanda başarılı olmaz ki?..

Bu programla kendi şiirlerinizi yazabilir; arkadaşlarınızın yada şairlerin telif hakkı olmayan şiirlerine yer verebilir; on binlerce şiiri kayıt altında tutup bu şiirlerden rasgele dizelerle otomatik şiir yazarak kelimelerin, dizelerin yerlerini değiştirip yada yeni kelime ve dizeler ekleyerek yeniden düzenleme çalışması yapabilirsiniz.

Tek dokunuşta 10 binlerce şiiri dizelere dönüştürebilirsiniz. Bu dizelerden, uyaklı ve uyaksız ya da dizelerde yer almasını istediğiniz kelimeleri yazarak şiirler oluşturabilirsiniz. Bunu yaparken, dizenin sağında, solunda ya da içinde seçeneklerini kullanabilirsiniz.

Tek dokunuşta şiiri hecelerine ayırabilirsiniz. Kelime, bölüm ve dize sayısını anında öğrenebilirsiniz (4419 kelime, 1159 dize, 83 bölüm'lü bir şiir için süre: 0.4 sn) . Bu işlemleri saliseler içinde, yanlışsız olarak yapabilirsiniz ( şiirdeki işaretler ve rakamlar sayılmamaktadır).

Genç şairler yazmış olduğu şiirin dizelerini dize veritabanındaki yüz binlerce dize ile karşılaştırabilir yada bu dizelerle kendi yaratıcılıklarını buluşturabilirler.

ŞiirSEN İndir

Bu programla çocuklar, şiir yazma oyunu oynayarak şiir sanatına adım atabilir kendi kişisel gelişimlerine katkıda bulunabilirler. Bu oyunu oynamak için, programla rasgele yazılan şiir dizelerinde, kimi kelime yada dizeleri ekleme, çıkarma ve yer değiştirme yolu ile yeniden düzenleme yapmak yeterli.

Öğretmenler, en fazla kırk kişilik bir sınıf için, tek bir dokunuşta, şiir yazıp bunu yazıcıda yazdırabilir ve öğrencileri ile paylaşarak onların yapacağı yeniden düzenleme çalışmaları ile, ders etkinliklerine farklı bir boyut katabilirler.

Bununla birlikte program, Görsel Sanatlar dersinde, sözlü anlatım öğelerini görsel anlatıma dönüştürmek; kulüp çalışmalarında öğrencilerin yararlanabileceği bir araç haline getirmek; bir konuyu işlerken yalnızca o konu ile ilgili dize veritabanı oluşturup şiir yazmak yada dizelerin içinde geçen her hangi bir kelimenin kaç değişik şekilde ele alındığını görmek; derste ele aldığınız konuya farklı bir boyut katmak için kullanılabilir.

Ayrıca, veritabanında on beş ayrı kritere göre altı ayrı seçenekte iki tür arama şekli ile arama yapabilir buna göre yeni dize veritabanları oluşturabilirsiniz. Yada, kendi şiirlerinizi kullanarak, bu şiirlerin dizelerini yeni şiirler oluşturmak için kullanabilirsiniz.

Arama kriterine göre belirlediğiniz bütün şiirleri saliseler içinde kopyalayarak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz. Şiir içindeki yazım ve dilbilgisi denetimi yapmak için, Word programı kullanılmaktadır. Word programındaki şiirinizin yazım ve dilbilgisi denetimi yapsanız, küçük harfle başlayan dizeleri büyük harfe çevirmeniz için uyarılacak, zaman kaybedeceksiniz. Bu programla bu zaman kaybı önlenmektedir.

ŞiirSEN Özellikleri

Şiir içinde kelime arama ve aranan kelimeleri değiştirme özelliğini kullanabilirsiniz.

Program şiir, dize ve yaşamöyküsü veritabanlarından oluşmaktadır.

Dokuz ayrı bölümde şiir kaydı, altı ayrı bölümde yaşamöyküsü kaydı yapabilirsiniz.

Şiirle ilgili not yazabilir, şiir eleştirisi yapabilir yada yapılmış eleştirilere ve şairle yapılmış söyleşilere yer verebilirsiniz.

Şiir, dize ve yaşamöyküsü veritabanlarını yedekleyebilirsiniz.

Çok sayıda form görünümü ile programı, anında, zevkinize uygun görünüme dönüştürebilirsiniz.

Kendi form görünümünüzü, resim programları ile, kısa sürede oluşturup kullanabilirsiniz.

Çok sayıda efekt, yazı karakteri belirleme, fon ve yazı rengini değiştirme, şiir şifreleme seçenekleri ve bir takım özelliklerle program zenginleştirilmiş olup geliştirilmesi devam edilmektedir.

Siz şiir yazın, ŞiirSEN şiir defteriniz olsun.

Siz şiir yazın, ŞiirSEN şiirlerinizi düzene koysun.

Siz dizelerinizi hazırlayın, ŞiirSEN şiir yazar; şansınız olsun.

Güçlü ve çok hızlı arama seçenekleri ile kolay kullanımı size kolaylıklar sunacak.

Şiir SEN ve Şair Mi? Şiir SEN ve Şiir Mi? Yanıtınızı Bekliyorum...

Günde kalmayın... Lütfen!... İyi günlerde kalın...

Tam sürüm ŞiirSEN programını yüklemişseniz kullanabilmek için şifre almalısınız. Programı kurun ve çalıştırın, ardından Veri 1 ve Veri 2'deki bilgileri ileterek şifrenizi albilirsiniz.