SkipLock

SkipLock

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 102
  • DOSYA BOYUTU 0.88 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Ben Hirashima

SkipLock, Android cihazlarınızda kullanabileceğiniz bir yardımcı araç uygulamasıdır.

SkipLock, Android cihazlarınıza ücretsiz olarak indirip kullanabileceğiniz bir yardımcı uygulama. Temelde uygulamanın amacı kilit ekranını parola girmeden geçmenize yardımcı olmak diyebilirim. Yani parola girme derdinden kurtuluyorsunuz.

Artık hepimizin cebinde bir akıllı cihaz var ve bütün işlerimizi bu cihazlardan yönetiyoruz. Fakat bu da aslında güvenlik sıkıntısına yol açıyor zira banka hesap bilgilerinden mail şifrelerine kadar her şeye bu cihazlardan ulaşabiliyoruz.

Bu yüzden de genellikle çoğu insan kilit ekranına şifre koymayı tercih ediyor. Fakat zaman zaman sık sık telefonunuzu kullanmanız gerektiğinde ve telefonunuzun güvenli bir ortamda olduğundan emin olduğunuzda parola girmek işkence haline gelebiliyor.

Bu uygulama da aslında bu kilit ekranını geçebilmeniz için geliştirilmiş bir otomasyon uygulaması diyebilirim. SkipLock ile sizin belirlediğiniz bazı wi-fi ya da bluetooth cihazlarına bağlandığınızda kilit ekranı otomatik olarak parola sormadan açılıyor.

Uygulama kullanıcı dostu arayüzü ve kolay kullanımı ile dikkat çekiyor. Bununla birlikte arka planda çalışmadığından daha az hafıza tüketiyor ve bu yüzden de cihazınızı yormuyor. Bildirimleri açarsanız da bildirime tıklayarak tek dokunuşla cihazı kilitleyebiliyorsunuz.

Yine uygulama ile otomatik olarak wi-fi, bluetooth açma ve senkronize etme gibi özelliklerini kullanabiliyorsunuz. Böylece aynı zamanda telefonunuzun batarya kullanımından da tasarruf etmiş oluyorsunuz.

Kısacası cihazınızı kişiselleştirmeyi ve otomatize etmeyi seviyorsanız ve kilit ekranına parola girmekten sıkıldıysanız bu uygulamayı indirip deneyebilirsiniz.