Smart Distance

Smart Distance

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 1,658
  • DOSYA BOYUTU 2.50 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Smart Tools co.

Smart Distance sayesinde cihazımızın kamerasını kullanarak mesafe ve uzunluk ölçümü yapabiliyoruz.

Smart Distance, Android tablet ve akıllı telefonlarımız üzerinde kullanabileceğimiz işlevsel bir uzunluk ve mesafe ölçme uygulaması olarak öne çıkıyor. Tamamen ücretsiz olarak indirebileceğimiz bu uygulama sayesinde cihazımızın kamerasını kullanarak uzunluk ve mesafe ölçümü yapabiliyoruz.

Uygulamanın özellikle inşaat sektöründe görev yapanların, mimarların ve tasarımcıların epey işine yarayacağını düşünüyoruz. Son derece pratik bir kullanım deneyimi sunan ve güvenilir sonuçlar sunan Smart Distance, yanınızda cetvel, mezura veya dijital bir ölçüm aleti olmadığı zamanlarda mesafe ve uzunluk ölçmenize yardımcı olacaktır.

Smart Distance ile mesafe ve uzunluk ölçebilmek için ölçüm yapmak istediğimiz yere kameramızı döndürmemiz yeterli oluyor. Ekranda beliren sayısal değerler hem hedef noktaya olan uzaklığımızı hem de kadrajda bulunan objenin uzunluğunu/yüksekliğini gösteriyor. Bu sayede herhangi bir binanın yüksekliğini ölçmek birkaç saniyeden fazla sürmüyor.

Smart Distance'ın milimetrik ölçümler yapabilmesi tahmin ettiğiniz gibi pek mümkün değil fakat gerçeğe en yakın sonuçları sunduğunu söyleyebilirim. Eğer iş hayatınızda sık sık mesafe, yükseklik veya uzunluk ölçümü yapıyorsanız bu uygulama epey işinize yarayacaktır.