Starborn Wanderers

Starborn Wanderers

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 325
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Game Insight

Bilim-kurgu ve RPG unsurlarını birleştiren bu sıra tabanlı strateji oyununda insanlığın kaderini değiştirecek uzay pilotunu oynayacaksınız.

Starborn Wanderers, bilim-kurgu sevenleri kasıp kavuracak bir RPG oyunu. Uzak bir gelecekte, uzayda koloniler kurarak medeniyeti sürdürmeye çalışan insanlık Ravager ismindeki bir uzay gemisinin parçaladığı eski yaşam alanı Terra Nova'dan kurtulanların sürdürdüğü yaşam kırıntıları üzerine kuruluyor. Bu insanlar kadim bir eşya sayesinde Ravager gemisinin tüm insanlığı yok etmesine mani oldular ama hayat eskisi gibi değil.

Star Wanderers'ta acemi bir pilot olarak başladığınız yolculuğunuza özel bir gücünüzün olduğunu fark ederek devam ediyorsunuz. Sadece birkaç insanın sahip olduğu gizemli alpha enerjisi sizi ayrıcalıklı bir konuma getiriyor. Yolunuza çıkan uzay korsanları var ve yola devam etmek için işbirliği yapmanız gerekenler arasında kelle avcıları, başka gezegenlerdeki tüccarlar ve göktaşlarında madencilik yapan insanlar var.

Real Time Strateji oyunlarına benzeyen arayüzde tek bir birliği kontrol ediyorsunuz ve RPG tarzı diyaloglarla size verilen görevleri yerine getiriyorsunuz. Diyaloglar gerçekten okumaya değer ve başarılı. İlerleyen kısımlarda senaryonun sizi kasıp kavuracağını fark edeceksiniz. İş savaşmaya geldiğinde ise dokunmatik ekranın eksiklerini fark eden yapımcılar hoş bir fikirle gelmişler. Gemileri birbiriyle kapıştırdığınızda manevraları otomatik yapan iki tarafta sıra tabanlı bir sistem var ve siz rakibinize çeşitli saldırı yöntemlerinden birini veya birkaçını kullanabiliyorsunuz. Bu silahların her birinin avantajlı ve dezavantajlı olduğu durumlar var. 

Level 6'dan itibaren oyun içersinde bulduğunuz para ve kristaller karşılığında geminize yeni parçalar satın alıp saldırı, savunma, performans gibi incelikleri ayarlarabilirsiniz. Öte yandan başladığınız gemileri de değiştirmek mümkün, ama bu yeni ve pahalı oyuncakların bazılarını satın alabilmek için belli bir seviyeye ulaşmış olmanız gerekiyor.

Bilim-kurgu ve RPG unsurlarını güzel bir şekilde kombine eden Starborn Wanderers, bana göre Rusya'dan çıkan en iyi mobil oyunlar arasında.