Swing Copters

Swing Copters

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 1,864
  • DOSYA BOYUTU 1.70 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici .GEARS Studios

Swing Copters, 2014'ün başlarında uygulama mağazalarında yerini aldıktan hemen sonra büyük bir patlama ile bir anda popüler olmayı başaran Flappy Bird'ün yapımcısı tarafından hazırlanan yeni beceri oyunudur.

Swing Copters, Android ve iOS uygulama marketlerinde yerini alan 2. orijinal Flappy Bird oyunudur. Bildiğiniz üzere Flappy Bird'ün yapımcısı Dong Nguyen aldığı tepkilerden sonra Flappy Bird'ü hem Google Play'den hem de Apple Store'dan çekmişti. Çok kısa bir sürede 10 milyon oyuncuya ulaşan oyunun yeni versiyonu Swing Copters sonunda çıktı.

Üretici Dong Nguyen sanırım dersini iyi almamış. Çünkü bu sefer çok daha zor bir oyun ile karşı karşıyayız. Oyuna ilk olarak kafasında pervaneli şapka takan bir solucan ile başlıyoruz ve platform ise Flappy Bird'ün aksine dikey hazırlanmış. Yani sağ yada sol yerine pervane yardımıyla yukarı doğru ilerlemeniz gerekiyor. Tabi bu tür oyunların temel öğelerinden engeller bu oyunda da karşımıza çıkıyor. Bleirli aralıklar ile oluşan platformlar arasından geçmek yetmezmiş gibi platformların kenarlarında sağa ve sola hareket eden balyozlar bulunuyor. Bu balyozlara çarparsanız pervaneniz kırılıyor ve düşüyorsunuz. Tabi büyük hırsla yeniden başlamayı söylemiyorum bile.

Oyuna kontrolü tıpkı Flappy Bird'teki gibi tek bir dokanış ile gerçekleşiyor. Ekrana her dokanışınızda solucanımız yön değiştirerek diğer yöne uçmaya başlıyor. Platformların arasından geçmeniz gerektiğini düşünürsek, parmağınız ile ekrana doğru zamanlarda dokunarak bir sağa bir sola şeklinde ilerlemeniz gerekiyor. Övünmek gibi olmasın Flappy Bird'de 372 gibi ulaşılması zor bir rekor elde etmiştim. Tabi uzunca bir süre oynamanın sonucunda. Swing Copters'deki rekorum şu an için sadece 1. Ama geliştireceğime eminim.

Flappy Bird'ü de ilk yüklediğimizde telefonu kırmak istediğimiz anlar oldu fakat zamanla alışarak rekorumuzu geliştirmeye başlamıştık. Swing Copters'de aynı şey olacak mı bilmiyorum fakat oyunun Flappy Bird'e göre çok daha zor olduğunu söyleyebilirim.

Android telefon ve tabletleriniz üzerinde biraz eğlenmek, biraz hırslanmak ve birazda sinirlenmek istiyorsanız Swing Copters'i ücretsiz olarak indirerek hemen oynamaya başlayabilirsiniz. Oyunda 4 madalyaya ulaştığınızda solucan yerine oynayabileceğiniz yeni karakterlerin kilidi açılmaktadır. Şimdiden bol şans. Oyunda aldığınız en yüksek skorları bizimle sayfanın altındaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz. Ayrıca nostalji yaparak Flappy Bird oynamak isterseniz, sitemiz üzerinden indirmek için tıklayınız.