Synergy

Synergy

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 1,035
  • DOSYA BOYUTU 8.09 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Chris Schoeneman

Synergy programını kullanarak uzaktaki tüm bilgisayarlarınızı kendi bilgisayarınız gibi kullanabilirsiniz.

Synergy programı, birden fazla bilgisayar kullanan ve bu bilgisayarları tek bir noktadan yönetmek isteyen kullanıcılar için hazırlanmış bir uzak masaüstü yönetimi programı ancak onu diğer benzer programlardan ayıran bir kaç farklı özelliği var. Ücretsiz olması ve oldukça anlaşılır, basit bir arayüze sahip olması sayesinde kullanırken zorlanacağınızı da sanmıyorum.

Pek çok uzak masaüstü programında diğer bilgisayarlara aynı anda bağlanmak mümkün olmayabiliyor ve bağlanılsa bile maalesef bu çok kolay bir şekilde gerçekleşmiyor. Synergy uygulamasını kullandığınızda, birden fazla monitörünüz varsa diğer bilgisayarlar bu monitörlerde yer alıyorlar ve farenizi sanki kendi bilgisayarınızın ekranları arasında geçiş yapar gibi kullanabiliyorsunuz.

Böylelikle tek bir bilgisayar kullanır gibi birden fazla bilgisayarın işlem gücünden faydalanmanız mümkün hale geliyor. Dosya kopyalama, kesme, transfer etme gibi tüm dosya açma ve diğer alakalı işlemleri gerçekleştirebildiğiniz için oldukça rahat bir kullanım elde etmeniz mümkün hale geliyor. Tabii ki tüm bilgisayarların internete bağlı olması ve Synergy uygulamasının açık bulunması gerektiğini unutmamalısınız.

Cihazlar arasında ekran koruyucunun transferi gibi bazı ince işlemler de gerçekleştirilebildiği için kullanırken tek bir bilgisayar kullanma hissinin oldukça iyi bir şekilde yansıtıldığını da eklemek gerek.

Eğer bilgisayarlarınız arasında ortak çalışmalar yapmak ve bunu en hızlı yoldan gerçekleştirmek istiyorsanız göz atmadan geçmeyin derim.