TempoPerfect Computer Metronome

TempoPerfect Computer Metronome

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 20,645
  • DOSYA BOYUTU 0.32 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici NCH Software

TempoPerfect Computer Metronome ile hiç aksamayan bir metronom sahibi olmaktasıız

TempoPerfect Computer Metronome kullanıcılara hiç aksamayan bir metronom sunan ve ücretsiz olarak kullanılabilen bir metronom programıdır.

Metronomlar bir müzik eserinde hızı ayarlamak ve parçaları doğru bir şekilde icra edebilmek için tasarlanmış araçlardır. Müzik ile uğraşan bir icracı ister herhangi bir enstrüman çalsın, ister sesi ile icra gerçekleştirsin gerek diğer müzisyenlerle aynı dili konuşabilmek, gerekse de bir paaçayı orjinali gibi icra etmek için metronoma ihtiyaç duyar.

Metronomlar ilk olarak mekanik cihazlar olarak ortaya çıkmışlardır. Günümüzde ise metronomlar teknolojinin nimetlerini kullanarak dijital hale dönüşmüşlerdir. Bu dönüşümün avantajlı yönleri bulunmaktadır. Mekanik metronomlar bu mekanik yapıları nedeniyle zaman içerisinde verimliliklerini kaybedebilmekte, çalışmalarını aksatabilmektedirler. Dijital metronomlar ise bu tip sorunlardan etkilenmezler ve her zaman aynı performansla çalışırlar.

İşte bu tip bir dijital metronom olan TempoPerfect Computer Metronome sayesinde müzik çalışmalarımızı ve egzersizlerimizi en doğru şekilde yürütebiliyoruz. Program bize dilediğimiz metronom hızını belirleyebilme imkanı vermesinin yanında özel vurguya sahip vuruşlar belirleyerek ritmi dilediğimiz gibi yapılandırma ve karışık ritmler oluşturma olanağı sağlıyor. Programda ayrıca görsel vuruş takibi yapmamızı sağlayan bir gösterge de yer alıyor. Eğer metronomla ilgili terimler hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz program içerisinde bir metronom terimleri klavuzu da bulunmakta.

Not: Program kurulum esnasında tarayıcı anasayfanızı ve varsayılan arama motorunuzu değiştirebilecek ek yazılımlar yükleme önerisinde bulunmaktadır. Programı çalıştırabilmek için bu eklentileri yüklemenize gerek yoktur. Eğer bu eklentilerden etkilendiyseniz aşağıdaki yazılımlar ile tarayıcınızı varsayılan ayarlarına geri döndürebilirsiniz: