The Passguard

The Passguard

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 236
  • DOSYA BOYUTU 9.79 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Dani Santos

The Passguard sayesinde rastgele şifreler yaratmak ve bunları kullanıcı adları ile eşleştirerek saklamak çok kolay.

Hem internet üzerinde hem de bilgisayarımızda kullandığımız şifrelerin büyük bir öneme sahip olduğunu biliyoruz. Zira tüm kişisel bilgilerimize erişmek için kullanılan şifrelerimizi daha güvenli hale getirmek için pek çok yazılım da piyasaya sürülüyor ve bunlardan bir tanesi de The Passguard.

Program direkt olarak istediğiniz şfire uzunluğunu ve dilerseniz hangi harfleri talep ettiğinize göre size en güvenli şifreleri rastgele bir şekilde yaratabiliyor. Programın kendi ana şifresi de var ve diğer tüm şifreleriniz programda saklandığı için bu ana şifreyi kesinlikle unutmamanız gerekiyor.

Kullanıcı adı ve şifreleriniz programın ana ekranında saklanıyor ve ana şifre girilmedikçe hiç kimse bunlara erişim sağlayamıyor. Şifreleriniz hazırlanırken karakter adedi, büyük küçük harf durumu, özel karakterler, sayılar veya olmasını istemediğiniz harfler gibi pek çok seçeneği kendiniz belirleyerek ihtiyacınıza en uygun şifreleri belirleyebiliyorsunuz.

Programın ana ekranını kullanarak şifrelerinizi panoya kopyalayabilir ve daha sonra kullandığınız yerlere yapıştırabilirsiniz. Şifrelerinizi sık sık unutuyor ve onları belirlemekte sorunlar yaşıyorsanız kullanabileceğiniz ücretsiz ve güvenli araçlar arasında yer aldığını söyleyebilirim. Herhangi bir kurulum gerektirmediği için programı isterseniz USB diskinize kopyaladıktan sonra yanınızda gezdirebilir ve şifrelerinize her yerden erişim sağlayabilirsiniz.