Toddler Keys

Toddler Keys

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 7,277
  • DOSYA BOYUTU 0.47 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Dr. Schaeffer

Toddler Keys, bilgisayarınızın klavyesini, cd sürücüsünü ve diğer donanımlarını istenmeyen kişilere karşı kilitlemeniz için oldukça ideal bir yazılım.

Toddler Keys, bilgisayarınızdaki pek çok donanımın kilitlenmesi için birebir. Bilgisayarınızı başkalarının kullanımından uzak tutmak için klavyeyi, cd-rom'u ve fareyi (mouse) kendi isteğinizle devre dışı bırakarak, istediğiniz zaman tekrar aktif hale getirebilirsiniz. Programın üç ana kilit fonksiyonu vardır.

Birincisi 'Lock Drive Doors' olan cd sürücüsünü kilitleyebileceğiniz bir seçenek. Özellikle cd sürücüsünü çocuklardan uzak tutmak isteyenler için oldukça iyi bir seçenek. İkincisi 'Lock Keyboard' ile yalnızca klavyenizi kilitleyebilirsiniz. Bu sayede bilgisayarınızı kapatmadan klavye temizleme işlemini de rahatlıkla yapabilirsiniz. Üçüncüsü ise 'Lock Keyboard/Mouse' bu seçenekle fare ve klavye aynı anda kilitleniyor. Kilidin açılması için klavyenizden 'QUIT' yazmanız yeterlidir. Bu kelimeyi programınızın ayarlarından değiştirebilirsiniz.

Bilgisayar başında olmadığınız belli bir süre içinde otomatik olarak kilitlemeniz mümkün. Oldukça küçük boyutla bu kadar işi başarılı bir biçimde halletmesi sebebiyle ve Vista uyumuyla tercih edilmesi gereken bir yazılım. Aynı zamanda program ücretsizdir.