TransTools

TransTools

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 4,647
  • DOSYA BOYUTU 16.5 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Stanislav Okhvat

TransTools, çeviri ve düzenleme sırasında verimliliğinizi artıran Microsoft Word, Excel, PowerPoint, Visio ve AutoCAD için 50’den fazla araç içerir.

TransTools, üzerinde çalışmakta olduğunuz Microsoft Office belgeleri ve dökümanları için kullanabileceğiniz birçok çeviri aracını kullanıcılara sunan ücretsiz ve kullanışlı bir yazılımdır. Çeviri işiyle uğraşan kullanıcıların verimliliğini arttırmak için tasarlanmış olan program, Microsoft Word, Excel, Visio ve AutoCAD üzerinde çalışmaktadır.

TransTools Nedir?

TransTools diğer adıyla Translator Tools, Microsoft Word, Excel, Visio ve Autodesk AutoCAD’e çeviriye ilişkin yararlı bir dizi yardımcı araç ekler. Çevirileri hızlandırır, çevirilerin tamamlanıp tamamlanmadığını kontrol eder, sayıları yerelleştirir ve bu etkili uygulamaların içinden başka yararlı işlevleri gerçekleştirir.

Programı bilgisayarınıza yükledikten sonra Microsoft Office programı içerisinde yer alan eklentiler kısmından etkinleştirmeniz gerekmektedir. Programın temel amacı çeviri işlemleriniz sırasında sizin için belgeleri biçimlendirmek ve çeviri işlemlerini çok daha hızlı bir şekilde tamamlamanızı sağlamaktır.

Üzerinde çalıştığınız dökümanları çeviri için hazırlayacak olan program CAT araçlarını kullanmaktadır ve dökümanlar üzerinde birçok farklı işlemi gerçekleştirmenize olanak sağlar.

Hem otomatik hem de elle yerelleştirme seçeneklerini kullanıcılara sunan program yardımıyla, çift boşluk olan bölümleri tespit edebilir veya metin boyunca birçok bölümü çoğaltabilirsiniz. Birçok farklı dil için destek sunan TransTools yardımıyla çeviri yaptığınız dilleri ayarlayarak, çeviri hızınızı artırabilirsiniz.

Tüm bunların dışında çeviri sonrasında, yapmış olduğunuz çevirilerde hatalar olup olmadığını doğrulaması için de TransTools'dan yardım alabilirsiniz. Çeviri işlemi tamamlandıktan sonra kontrol araçlarını kullanarak yapmış olduğunuz çevirilerde hata olup olmadığını görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca listeler özelliği sayesinde tüm çeviri işlerinizi çok daha düzenli bir şekilde tamamlayabilir ve ihtiyacınız olan bölümleri çok daha kolay bulabilirsiniz.

Özel komutlar sayesinde birçok çeviri işinizi otomatikleştirebileceğiniz ve düzeltmeler sayesinde hatasız çeviriler yapabileceğiniz TransTools, her çevirmenin ihtiyaç duyacağı yazılımlardan bir tanesidir.