Üniversite Not Hesaplama

Üniversite Not Hesaplama

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 58
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Raptiye

Ders notlarınızı yazarak, dersi geçebilmek için almanız gereken notları hesaplayabilirsiniz.

Üniversite öğrencilerinin faydalanabileceği Üniversite Not Hesaplama uygulaması ile Android cihazlarınız üzerinden ders notlarınızı hesaplayabilirsiniz.

Üniversite öğrencilerinin vize ve final dönemlerinde en sık yaptıkları işlerden biri de ders notu hesaplamaktır sanıyorum. Finalden veya bütünlemeden kaç alsam geçerim? türünden soruların yanıtını işlemler arasında kaybolmanıza gerek kalmadan sizin yerinize hesaplayan Üniversite Not Hesaplama uygulamasında vize, final ve bütünleme notlarınızı girerek ortalamanızı kolayca hesaplayabiliyorsunuz.

Not hesaplama ekranında vize ve final notunuzu girdiğinizde, ortalamanızı hızlıca hesaplayabilirsiniz. Vize ve Ortalama notunuzu girdiğinizde ise finalden kaç almanız gerektiğini hesaplayabileceksiniz. Biraz karışık gibi görünse de, birkaç denemeden sonra uygulamanın çalışma prensibini kolayca kavrayabileceğinizi düşünüyorum. Ortalama hesaplanırken, harf notlarının 100’lük not sisteminde hangi notlara karşılık geldiğini bilemiyoruz. Eğer, bölümünüzde çan sistemi kullanılıyorsa hesaplamalarınızı buna göre yapmanızı tavsiye ediyoruz.