USB Write Blocker

USB Write Blocker

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 3,913
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Matthieu Couture

USB Write Blocker ile USB disklerinize yazma koruması sağlayabilirsiniz

USB Write Blocker USB belleklerinizdeki veya disklerinizdeki verilerin kaybolmasını önlemek için kullanabileceğiniz bir USB koruma aracıdır.

Günlük hayatta sıkça kullandığımız flash bellek ve harici disk gibi USB depolama birimlerine bolca dosya kopyalayıp dosya sileriz. Fakat bazen bu dosyaları yanlışlıkla silebilir veya dosyaların üzerine yazarak orjinal dosyanın silinmesine neden olabiliriz. Bunun yanında bilgimiz haricinde 3. şahıslar tarafından ele geçirilen USB depolama araçlarına farklı dosyalar yazılabilir, virüs gibi zararlı dosyalar bulaştırılabilir. Bu nedenle USB koruma ve veri yazma koruması konusunda bize yardımcı olacak bir programa ihtiyaç duyabiliriz.

USB Write Blocker tam olarak bu ihtiyacınızı karşılayan ücretsiz bir programdır. Program kolay bir şekilde USB depolama birimlerinize yazma koruması getirebilmenize imkan tanıyor. Böylece başkalarının önemli dosyalarınıza erişimini engelleyebilir ve istenmeyen veya yanlışlıkla gerçekleşecek veri kayıplarını önleyebilirsiniz. Komut satırı üzerinden çalışan program sistemi yormaz ve kısa bir süre içinde yazma koruması sağlar.