ViewNX

ViewNX

kullanıcı

Profesyonel DSLR makineleriniz ile çektiğiniz resimleri görüntülemekte sorun yaşıyorsanız Nikon'un ürettiği bu programı deneyebilirsiniz.

ViewNX programı direkt olarak popüler Nikon şirketi tarafından üretilmiş ve NEF, RAW ve JPEG resim dosyalarını görüntülemenize olanak veriyor. Bildiğiniz gibi bu formatlar çoğunlukla profesyonel fotoğraf makineleri ile çekiliyorlar ve standart resim görüntüleme programları ile görüntülemeye çalışıldığında sorunlar ortaya çıkabiliyor.

Aynı zamanda sadece resim dosyalarını değil, NEF, TIFF, AVI, MOV, WAV ve NDF gibi diğer popüler video formatlarını da gösterebilen program işini oldukça iyi yapıyor. Her ne kadar poz değeri, beyaz dengesi, keskinlik, kontrast, parlaklık gibi değerler ile oynama şansınız olsa da başka şekillerde fotoğraflar üzerinde değişiklik gerçekleştiremiyorsunuz. Kırmızı göz kaldırma, kırpma gibi bazı temel özellikler de programın artıları arasında yer alıyor.

Eğer fotoğraf makinenizde GPS özelliği mevcutsa program içerisinden fotoğrafın çekildi konumu da görme şansına sahipsiniz.