Virtual Architecture Museum

Virtual Architecture Museum

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 35
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici 3Dreamteam

Virtual Architecture Museum uygulaması sizlere dünyadaki en başarılı mimari eserlere sahip yapıları panoramik olarak gezme imkanı sağlıyor.

Teknloji geliştikçe artık insanlar oturdukları yerden dünyanın her yerini görme imkanına sahip hale geldi. Özellikle panorama olarak adlandırılan ve istediğiniz yeri 360 derece olarak görebileceğiniz grafik teknolojisi günümüzde oldukça popüler halde.

Virtual Architecture Museum, panoramik olarak çeşitli yapıları gezme imkanı sağlayan ücretsiz bir Android uygulaması. Bu uygulama her insanın merakını dindirebilirken özellikle mimarlık bölümünü okuyan öğrencilerin birebir ilgisini çekecek. Çünkü uygulama içerisindeki panoramalar yardımıyla dünyaca tanınan yapıtların en ince ayrıntısına kadar mimari tasarımını görebiliyorsunuz. Mesela Yükseliş Manastırını canlı olarak görme imkanınız olmayabilir ama bu uygulama yardımıyla gerçekten orayı seyahat etmiş gibi bilgi sahibi olabiliyorsunuz. 

Uygulamanın iyi tarafının dışında kötü yanı olarak nitelendirebileceğimiz bazı kısımlarda var elbette. Mesela sadece geliştirildiği bölgeye ait eserlere yer verilmiş Virtual Architecture Museum’un içerisinde. Tabii daha yeni gelişmekte olan bir uygulama olduğu için normal olarak savunulabilir ama ilk yüklenen eserlerin dünya çapında tanınır olmasında fayda var. Bunun dışında mobil cihazlarda rahatlıkla kullanılabilen 360 derece gezi özelliği de uygulamaya oldukça iyi bir şekilde entegre edilmiş. Bu arada gezilerin gerçekten biraz uzak olduğunu, panoramik gezilerde grafiksel tasarım ve animasyon yapıldığını da söylemeden geçmeyelim.