Google Voice Access

Google Voice Access

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 108
  • DOSYA BOYUTU 4.60 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Google

Telefonunuzu sesinizle kontrol edin.

Google Voice Access, Android telefonunuzu sesle kontrol etmenizi sağlayan erişilebilirlik uygulaması. Felçli, eli titreyen, geçici yaralanma veya başka nedenlerle dokunmatik ekran kullanmakta zorluk çeken kişiler için tasarlanan Voice Access uygulaması, Android 5.0 ve üzeri tüm telefonlarda kullanılabiliyor ve tamamen ücretsiz.

Hastalık sebebiyle dokunmatik ekranı kullanamayan kişilerin hayatını kolaylaştıran bir uygulama Voice Access. Üç farklı kategoride sesli komut sunuyor. Herhangi bir ekrandan temeller ve gezinme (Ana ekrana gitme, geri dönme gibi), mevcut ekrandaki öğelerle etkileşim kurma hareketleri (Aşağı kaydır, sonrakiye dokun gibi), metin düzenleme ve dikte (Merhaba yaz, kahveyi çayla değiştir gibi) şu anda sadece İngilizce dilde verilebilen komutlar arasında. Voice Access ayarlarından “Show all commands” yani “Tüm komutları göster”i seçerek sesli komutların tam listesine erişebiliyorsunuz. Uygulama içerisinde sık kullanılan sesli komutlara ilişkin öğretici bölümü de bulunuyor.

Voice Access’i tamamen eller serbest kullanmak için herhangi bir ekrandan “Ok Google”ı açmanız gerekiyor. Ok Google dediğinizde Voice Access, sesli komutunuzu dinlemeye başlıyor. Başlamıyorsa, Google uygulamasının güncel olup olmadığını denetleyin. Ok Google’ı açmaz veya cihazınız desteklemezse ekranda bir mavi Voice Access butonu çıkıyor. Bu butona basarak da sesli komut verebiliyorsunuz. Bu butonu basılı tutup sürükleyerek ekranda dilediğiniz yere konumlandırabiliyorsunuz.

Voice Access'i açmak için Settings - Accessibility - Voice Access'i açık konuma getirin ve kurulum adımlarını, öğreticiyi izleyin.

Voice Access’i durdurmak için “Stop listening” diyin. Voice Access’i tamamen kapatmak için de Settings - Accessibility - Voice Access’i kapalı konuma getirin.