What Remains of Edith Finch

What Remains of Edith Finch

kullanıcı
  • Lisans
  • TOPLAM İNDİRME 249
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Giant Sparrow

What Remains of Edith Remains, ödüllü bir macera oyunudur.

What Remains of Edith Remains, Steam üzerinden satın alıp oynayabileceğiniz bir tür macera oyunudur. 

Santa Monica, Kaliforniya, Amerika Birleşik Devletleri'nde çalışmalarını yürüten Giant Sparrow isimli oyun stüdyosu tarafından geliştirilen What Remains of Edith Remains, 2017 yılında piyasaya sürülen ve sürprizler yaratan bir macera oyunu olarak dikkatleri çekmişti. Birçok internet sitesi tarafından yapılan incelemelerde tam puan almayı başaran yapım, 2018 yılında BAFTA Oyun Ödülleri'nde devasa bütçeli oyunları geçerek, yılın oyunu ödülünü eve götürmeyi de başarmıştı. 

Kendine has özellikleri bulunan oyunda, oyuncular Edith Finch isimli karakterin kontrolünü ele alıyor ve Finch ailesinin ilginçlikler dolu evini keşfe çıkıyorlardı. Daha önce onlarca kişinin yaşadığı bu evin her odasında bizleri bambaşka olaylar beklerken, "lanetlenmiş" ailenin başına olmadık şeyler geldiğini görüyorduk. Uçabileceğine inanan bir çocuğun salıncaktan atlayarka ölmesi ya da dışarda canavar olduğunu düşünen bir başka Finch'in on yıllarca sığınakta kaldıktan sonra trenin altında can vermesi gibi değişik hikayelerin anlatıldığı oyun, büyüleyici detaylarıyla dikkat çekmişti. 

Gerçek bir masalın içinde yol aldığınız, her yeni hikayeyle şaşırtmayı başardığınız What Remains of Edith Finch, hikaye konusunda son yıllarda piyasaya sürülen en iyi oyunlardan bir tanesi olarak rahatlıkla gösterilebildiği gibi aldığı ödüllerin hepsini de hak etmişti.