wiMAN Free WiFi

wiMAN Free WiFi

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 2,220
  • DOSYA BOYUTU 5.6 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici wiMAN

wiMAN Free WiFi uygulaması, Android cihazlarınızı kullanarak çevrenizdeki kablosuz internet ağlarına bağlanmanıza yardımcı oluyor.

wiMAN Free WiFi uygulaması, Android mobil cihazlarını kullanarak çevrelerindeki ücretsiz WiFi ağlarını tespit etmek ve kullanmak isteyen kullanıcıların denemeleri gereken kablosuz ağ bulma araçları arasında yer alıyor. Ancak bu şekilde anlattığımızda ağlara izinsiz giriş sağlayan bir uygulama olduğu algısı uyanmasın, zira uygulamanın temel işlevi diğer kullanıcılar tarafından gönüllü olarak paylaşılan ağlar için gereken kullanıcı adı ve şifrelerini sunabilmesi.

Oldukça kolay kullanılır bir arayüze sahip olan uygulama, yüklediğinizde hemen kullanılabilir hale geliyor ve daha sonra hemen WiFi ağlarını taratmaya başlayabiliyorsunuz. Özellikle kafe, otel gibi mekanların kablosuz ağlarının şifrelerini sunabilen wiMAN Free WiFi, bireysel kullanıcıların da gönüllü olmaları halinde kablosuz ağ şifrelerini sunmalarına izin veriyor.

Çevrenizde bulunan kablosuz ağları bir harita üzerinde gösterebilen uygulama, haritanın offline olarak da kullanılabilmesi sayesinde kendiyle bir çelişkiye düşmüyor ve internetsiz kaldığınızda yardımınıza koşabiliyor.

Tabii ki harita üzerinde değil de listeler içerisinde ücretsiz kablosuz internet bağlantılarını görüntülemek isteyenler de şehir bazlı listelere göz atabiliyorlar. Ayrıca bulunduğunuz konumun yakınlarında bulunan bir WiFi varsa direkt olarak sizi o ağa bağlayabilmesi sayesinde bu konudaki zahmeti oldukça azaltmayı da başarabiliyor.

Dileyen kullanıcılar bağlandıkları ağ üzerinde bir hız testi de uygulayarak ihtiyaçlarını karşılayıp karşılayamayacaklarını da öğrenebiliyorlar. Bağlanılan ağda kaç kişinin olduğu, kaç gigabytelık bir veri harcamasının yapıldığı ve erkek kadın oranı ile yaş bilgileri de yine uygulamanın sunduğu ilginç istatistikler arasında.

Ücretsiz internet bağlantılarına ulaşmak isteyen kullanıcılar kesinlikle WiFi şifre çözücü olan wiMAN Free WiFi'ı es geçmesinler.