World of Warcraft: Legion

World of Warcraft: Legion

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 795
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Blizzard

World of Warcraft: Legion 6. World of Warcraft genişleme paketidir

World of Warcraft: Legion dünyanın en başarılı MMORPG'si olan World of Warcraft'ın 6. genişleme paketi.

Hatırlanacağı üzere bir önceki World of Warcraft genişleme paketi olan Warlords of Dreanor'da alternatif bir zaman dilimine yolculuk ederek Archimonde ile savaşmış ve onu mağlup etmiştik. Bu mağlubiyetin üzerine Dreanor'a yolculuk etmemizin sebebi olan Gul'dan Azeroth'a geri dönüyor ve Burning Legion ordularının her zamankinden daha güçlü bir şekilde Azeroth'u istila edebilmesi için karanlık bir geçit açıyor. World of Warcraft: Legion bize ilk World of Warcraft ek paketi olan Burning Crusade'deki hikayeyle bağlantılı olan bir altyapı da sunuyor. Yeni ek pakete Gul'dan, Outland'de yenilerek sürgüne gönderilen Illidan Stormrage'in cesedinin tutsak tutulduğu kristali keşfediyor. Bu durumun karşısında daha önceden Gul'dan'ın şeytani planlarını durdurmak için harekete geçen büyücü Khadgar, Burning Legion tehdidi karşısında tekrar Azeroth'un kahramanlarını bir araya toplamaya çalışıyor.

World of Warcraft: Legion'da Broken Isles adlı Büyük Deniz'in ortasında yer alan yeni bir bölgeyi keşfetmekteyiz. Yeni ek paket seviye limitini 100'den 110'a çıkaracak. World of Warcraft: Legion'ın en heyecanla beklenen yeniliklerinden biri ise yeni kahraman sınıfı olan Demon Hunter sınıfı. Tıpkı Death Knight gibi oyuna belli bir seviyeden sonra başlayacak olan Demon Hunter sınıfı iblislerin güçlerini yine iblislere karşı kullanabilecek. Demon Hunter sınıfı sadece Night Elf ve Blood Elf ırklarına özgü bir sınıf olacak.

World of Warcraft: Legion'da oyunculara Thrall'ın çekici Doomhammer, Trion tarafından kullanılan kılıç Ashbringer, ve Frostmourne'ün parçalarından oluşturulmuş Icerbringer ve Soulreaper gibi destansı yeni silahları kullanma fırsatı verilecek. Oyun mevcut kahraman sınıflarında da köklü değişiklikleri beraberinde getiriyor.