Internet Explorer 7 Final (Son sürüm)

Internet Explorer 7 Final (Son sürüm)

Editör Puanı: 5/5
5

9 Kullanıcı: 4.1/5

4.1
Son güncelleme 11 yıl önce

IE7'de artık sitelerin arama sayfaları direk tarayıcıya entegre edilebiliyor. TAMindir'inkini yapmak isterseniz tıklayın.
Zaten sayfalara girdiğinizde arama tuşu turuncu oluyor ve isterseniz ekleyebileceğinizi gösteriyor.

Karışıklıktan kurtulun

Basit iyidir. Yeniden tasarlanan akıcı arabirim, gereksinim duyduğunuzdan fazlasını sağlıyor ve gerekli olmayanları ortadan kaldırıyor. Yeni görünüm ekranda Web sayfasının görüntülenen alanını en üst düzeye çıkarırken karmaşık araç çubuklarını da azaltıyor.

Daha azıyla daha fazlasını yapın

Sekmeli gözatma ile, tek bir Internet Explorer penceresinde birden çok Web sitesi açın. Tüm açık sekmelerin küçük resimlerini tek bir görünümde görüntüleyin. Birden çok sekmeyi tek bir sekme grubunda düzenleyin ve sık kullanılan olarak kaydedin.

İlk denemenizde düzgün yazdırın

Internet Explorer 7 geliştirilmiş yazdırma için metni otomatik olarak küçülterek Web sayfası içeriğinin yazdırılan sayfanıza sığmasını sağlar. Ayarlanabilen kenar boşlukları, özelleştirilebilen sayfa düzenleri, kaldırılabilen üstbilgi ve altbilgiler, değiştirilebilen yazdırma alanı gibi yazdırma seçenekleri de bulunur.

Haberlerin doğrudan size gönderilmesini sağlayın

En son haber ve bilgileri Web'de aramaktan yoruldunuz mu? Internet Explorer 7 sık kullandığınız sitelerdeki en son güncelleştirmeleri size gönderebilir. Internet Explorer 7 aracılığıyla RSS akışlarına abone olduğunuzda, çevrimiçi olarak en son bilgilere sahip olmanızı sağlayan kişiselleştirilmiş spor, haber ve alışveriş akışlarına anında erişim sağlayabilirsiniz.

Birden çok arama sağlayıcısı seçin

Araç çubuğu arama kutusu ile, sık kullandığınız arama sağlayıcısını kullanarak Internet'te doğrudan tarayıcınızdan arama yapın.

Güvenliği elden bırakmayın

Yeni ve güçlü Internet Explorer 7 mimarisi ve geliştirilmiş güvenlik özellikleri, kötü amaçlı yazılımlardan korunmanıza ve kişisel verilerinizin sahte Web sitelerinden ve çevrimiçi kimlik avı dolandırıcılığından uzak tutulmasına yardımcı olur.

Internet Explorer 7 iddialı geliyor

Resmi olmayan kaynaklardan sızan bilgiler yeni Internet Explorer sürümü hakkında daha ayrıntılı ipuçları veriyor. Giderek piyasa değerini kaybeden IE`nin yeni sürümünde olması muhtemel özelliklerin başını sekmeli pencere desteği, CSS2 ve beklendiği gibi artırılmış güvenlik çekiyor.

90`ların sonunda gerçekleşen `tarayıcı savaşları` başta Microsoft ve tarayıcı piyasasının efsane ismi Netscape arasında gerçekleşmişti. Karşılıklı açılan davalar, üst üste güncellenen sürümler ve yeni teknolojilerle kavrulan bu savaş, America Online`ın Netscape`i satın almasıyla sona erdi.

Bu tarihten sonra piyasanın tümüne sahip olan Microsoft kullanıcıların gereksinimlerini karşılamada biraz zorlandı. Özellikle güvenlik konusunda şikayetler giderek artıyordu. Sonunda kullanıcıların imdadına açık kaynak kodlu bir yazılım olan Firefox yetişti ve birçoklarına göre `ikinci tarayıcı savaşları` başlamış oldu.

Longhorn`dan önce

Şu ana kadar 25 milyondan fazla indirilen Firefox`un çıkışı, Longhorn işletim sistemiyle beraber beklenen Internet Explorer`ın piyasaya daha erken çıkacak olmasının yegane sebebi olarak gösteriliyor.

Bu gelişmeler ekseninde Microsoft ise soğuk kanlı bir tavırla bir süredir yeni Internet Explorer sürümü üzerinde çalışıyor. Şirket şu an yeni sürüm hakkında ayrıntılı bilgi vermekten çekiniyor. Yayınlanan bilgiler arasında IE7`nin uzun bir süredir hazırlanma aşamasında olan Longhorn işletim sisteminden bağımsız bir şekilde geliştirildiği ve güvenlik odaklı olacağı belirtiliyor.

Ayrıca verilen kısıtlı bilgilerde IE7`den sadece Windows XP Service Pack 2, Windows Server 2003 Service Pack 1 ve Windows XP Professional x64 kullanıcılarının faydalanabileceği de vurgulanıyor. IE 7`nin ilk betasının ise önümüzdeki yaz çıkması bekleniyor.


Microsoft`tan yeni IE hakkında ayrıntılı bilgi gelmese de firmanın anlaşmalı olduğu ortaklarından özel bilgiler sızmış durumda. Ortaklardan sızan bilgilere göre yeni IE`nin kod ismi "Rincon". Gene bu bilgiler doğrultusunda IE 7; Uluslararası Alan İsmi (IDN), transparan Portable Network Graphics (PNG), sekmeli (tabbed) tarama özelliği ve tarayıcı üzerinden çıktı almayı kolaylaştıran yeni bir fonksiyon gibi yeteneklere sahip olacak. Ayrıca Microsoft`un özel bir RSS haber okuyucu istemcisi üzerinde de çalıştığı sızan bilgiler arasında bulunuyor.

IE 7`nin destekleyeceği bir diğer teknoloji de CSS2. Uzun bir zamandır Web geliştiricileri Internet Explorer`ın CSS desteğini güncellemesini bekliyordu. Sızan bilgiler arasında IE 7`nin CSS2`yi destekleyeceği fakat tamamen kapsamayacağı vurgulanıyor.

Ayrıca bilgiler arasında Microsoft`un şu an beta aşamasında bulunan Antispyware yazılımını IE 7`ye entegre edebileceği üzerinde de duruluyor. Güvenlik konusu ise belki de Microsoft`un üzerinde durduğu en hassas konu. Rss ve tab desteği ile birlikte phishing koruması bu sürümde öne çıkıyor.

Internet Explorer 7 Final (Son sürüm) için Yorum yap ve Puan ver

Üye olmadan yorum gönderebilirsiniz.
Lisans:
Ücretsiz
Dil Desteği:
İngilizce
Geçen Hafta / Toplam:
24 / 333,663
İşletim Sistemi:
WinME
Üretici:
Microsoft

Tarayıcılar ve Gezginler Popülerleri

 1. Google Chrome
  Google ChromeHızlı, Sade ve Güvenli İnternet Gezgini
 2. Firefox
  FirefoxPopüler Mozilla Tarayıcısı
 3. Internet Explorer 10
  Internet Explorer 10Internet Explorer 10 Windows 7 Final Sürümü
 4. Internet Explorer 11 (Windows 7)
  Internet Explorer 11 (Windows 7)Windows 7 için Internet Explorer 11 Final Sürümü
 5. Yandex Browser
  Yandex BrowserHızlı ve Sade İnternet Tarayıcısı