Back to Bed 1.0.2 (ios)

Back to Bed

Back to Bed
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Mobil oyunlarda sürrealizmi yeniden tanımlayan Back to Bed, uyurgezer bir adamın yatağına kavuşma macerasını konu alıyor.

3 boyutlu bir haritada oynanan Back to Bed, rüyalar aleminde yolculuk etmenizi isteyen bir puzzle oyunu. Oyuna ilk baktığımız an itibaiyle sürrealizmin ve mimari paradoksun oyun dinamiklerine ne kadar güzel yedirilmiş olduğunu fark ettik. Pastel renkler ve görsel tasarım da oyun içi bu estetiği tamamlar nitelikte. Back to Bed oynarken amacınız Bob isimli uyugezer bir karakteri tehlikesiz bir biçimde yatağına kavuşturmak. Bunu yapabilmek için ise kontrol ettiğiniz karakter, Bob'un koruyucu bilinç altı yardımcısı Subob. Oyunun fiyatı ilk göze çarpan engellerden biri, ancak Back to Bed oynarken herhangi bir oyun içi satın alma veya reklamın olmaması bu durumu telafi eder nitelikte. Satın aldığın oyundan tam randıman sağlamanız garanti.

Karşınıza çıkan bulmacalar aşırı zor değil. Hatta tahmin etmesi kolay rotalara çokça rastlasanız da oyundaki engelleri aşarken sizi şaşırtan yeni dinamikler başarılı bir şekilde sürrealist ruhu aktarıyor. Mobil bir oyunla kombine olmuş sürrealizm için daha güzelini biz hayal edemedik. Gerçekçilik ile hayal dünyası arasında bir yerde geçen bu oyunun yegane dengesi sizin oyundaki algı gücünüz. Harita üzerinde yerleşmiş olan her nesneye ve şekle farklı bir gözle bakmayı öğrenmelisiniz çünkü bu farklı bakış açısıyla nesnelerin nasıl kontrol edilmesi gerektiğini fark edeceksiniz. Bulmacaları kolay bulanlar için Nightmare modunun bulunduğunu da hatılatalım. Bluetooth GamePad kullanıyorsanız, bu oyunda onu da kullanmanız mümkün.

YORUMLAR