Cars Rush

Cars Rush
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Cars Rush, asla hız kesmemeniz gereken bir araba yarışı oyunu ve hem iPhone hem de iPad ile uyumlu.

Cars Rush, iPhone ve iPad’inizde araba yarışı oyunları oynamaktan keyif alıyor lakin klasiklerden artık sıkıldıysanız indirip deneyebileceğiniz bir yapım. Görsellerine bakıp ön yargı ile yaklaşmamanız gerektiğini düşündüğüm araba yarışı oyununda freni tutmayan bir arabayı kontrol ediyorsunuz. Son hız akıp gitmekten başka çareniz yok ve de trafik oldukça yoğun.

iOS cihazınıza ücretsiz olarak indirebileceğiniz ufak boyutlu bu araba yarışı oyununda üç şeritli bir yolda son hız giden bir arabayı kontrolünüz altına alıyorsunuz. Trafiğin aktığı yolda hız kesmeden ilerleyerek puan toplamaya (tüm derdiniz altın toplamak) çalıştığınız oyunda kuşbakışı kamera açısından (kamera değişmiyor.) kontrolü sağlıyorsunuz.

Görsel anlamdan oldukça zayıf kalan oyun bağımlılık yaratan oynanışı ile bu açığını kapatıyor. Klasik araba yarışlarından oynanış olarak çok farklı. Tek yapmanız gereken araçları sollamak, diplerinden geçmek. Lakin üç şerit te dolu olduğundan bunu yapmak harika refleksler ve çabuk düşünme ile mümkün oluyor. Tereddütte kaldığınız vakit kamyona çarpıyor ve yeniden başlıyorsunuz. Yani hata yapma lüksünüz yok.

Oyunun kontrolleri ise oldukça basit yapılmış. Son derece hızlı giden arabayı yönlendirmek için basit kaydırma hareketini kullanıyorsunuz. Lakin tek yön de olsa trafik aktığından parmaklarınızı seri bir şekilde kullanmanız gerekiyor.

Sadece tek başına oynanmak üzere tasarlanmış yarışı oyununda sonsuzluğa doğru giderken yolunuza çıkanları es geçmemeniz gerekiyor. Yol boyunca ek puan kazandıran altınların yanında çok hızlı puan kazandıran, geçici süreliğine görünmez yapan güçlendiriciler de çıktığından yola odaklanmanız son derece mühim. Bunları es geçerek te oynayabilirsiniz. Geçtiğiniz her araba puan kazandırıyor; lakin 1 puan.

Cars Rush, yüksek kalitede şaşırtıcı grafikler, etkileyici müzikler, kariyer – turnuva gibi eğlenceli oyun modları sunmasa da son derece zevkli ve kısa süreliğine açıp oynanabilecek oyunlarınız arasına almanızı öneririm.

YORUMLAR