Crossy Bird

Crossy Bird
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Crossy Bird, zor ancak zevkli beceri oyunları arasında ve hem iPhone hem de iPad'de oynanabiliyor.

Crossy Bird, retro grafikli beceri oyunları oynamaktan keyif alıyorsanız kesinlikle iPhone ve iPad’inize indirmeniz gereken bir mobil oyun. Kolay bir oynanış sunmasına rağmen ilerlemesi, puan kazanması oldukça güç mobil oyunları seviyorsanız ücretsiz kategorisinde yer alan bu oyunu kesinlikle denemelisiniz.

Retro grafikleri ile öne çıkan ve kısa sürede bağımlılık yaratan iOS oyunları arasında yer alan Crossy Bird, aslında çok basit bir oynanışa sahip. Tek yapmanız gereken karakterleri akan trafiği de hesaba katarak karşıdan karşıya geçirmek. Üstelik karakteri yönlendirmek için ekrana dokunmanız, sürüklemeniz yeterli oluyor diğer bir deyişle kontroller de amacınız kadar basit. Ancak oyuna başladığınızda ve biraz ilerlediğinizde aslında zor ve sabır gerektiren bir oyunla baş başa olduğunuzu anlıyorsunuz. Karşıdan karşıya geçerken yolunuza onlarca engel çıkıyor. Trafiğin yoğun bir şekilde akmasının yanında cambazlık yapmanız gereken sulak yerler, tren rayı, hatta sizi tek hamlede yakalayan akbaba gibi çok sayıda engelle karşılaşıyor ve bu engeller yetmezmiş gibi yer yer karşınıza çıkan nesneleri de toplamanız gerekiyor. Fazla sık konulmamış nesneler hem puan kazandırıyor, hem de yeni öğelerin kilidini açmanıza yardımcı oluyor.

Crossy Road oyunundan esinlenerek hazırlanmış (kopyası da diyebilirsiniz.) bu beceri oyununun beğendiğim tek yanı zor ama zevkli oynanış sunması değil. Hem iPhone hem de iPad’de rahatlıkla oynanabilmesi, ücretsiz olması ve de -en önemlisi- oyun esnasında aniden çıkan reklamlar içermemesi de Crossy Bird oyununu benzer oyunlar arasında bir adım öne çıkıyor.

Bir mobil oyunda grafiklere önem veren biri değilseniz, dikkat ve sabır gerektiren beceri oyunlarını seviyorsanız Crossy Bird’ü mevcut oyunlarınız arasına almamanız için hiçbir neden yok.

YORUMLAR