Cube Koala 1.0 (ios)

Cube Koala

1.0
Cube Koala
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Cube Koala, iPhone ve iPad cihazlarımız üzerinde oynayabileceğimiz bir beceri ve bulmaca oyunu karışımı.

Cube Koala, beceri ve bulmaca oyunları oynamaktan keyif alan iOS cihaz sahiplerinin tamamen ücretsiz olarak indirebilecekleri oyunlardan bir tanesi. İlginç bir altyapıya sahip olan bu oyunda başarılı olabilmek için hem çok hızlı hareket etmeli hem de nereye gideceğimizi akılcı bir şekilde tespit etmemiz gerekiyor.

Oyunda içlerinde sadece bir çıkış kapısı bulunduran odalarda hapsolan koalayı kurtarmaya çalışıyoruz. Bunu başarmak ilk bölümlerde kolay olsa da bölümleri geçtikçe işler epey zorlaşıyor ve içinden çıkılması güç bir hal alıyor.

Cube Koala'da bu tarz oyunlarda pek görmeye alışkın olmadığımız bir kontrol mekanizmasına yer verilmiş. Genelde kahramanı kontrol ederdik fakat bu oyunda kahraman koalamızın içinde bulunduğu odayı kontrol ediyoruz. Ekranın alt bölümlerinde yer alan okları kullanarak odayı döndürebiliyoruz. Koala odanın eğimine göre duvarlarda kayarak çıkış kapısına doğru ilerliyor. Bu aşamada çok dikkatli olmamız gerekiyor çünkü bölümler koalaya zarar verebilecek dikenlerle dolu. Bu dikenlere değdiğimiz anda başarısız oluyor ve yeniden başlamamız gerekiyor.

Oyunda basit ve geometrik grafikler kullanılmış. İhtişamlı olmasalar da bu tarz bir oyunda görmek istediğimiz kaliteyi başarıyla sunuyorlar. Çok fazla reklam çıkması oyuna dair yapabileceğimiz tek eleştiri olabilir. Bu özelliğin birçok oyuncunun cnaını sıkacağını düşünüyorum.

Yine de beceri oyunları oynamaktan keyif alıyorsanız Cube Koala'yı denemenizi tavsiye ediyorum. En nihayetinde ücretsiz ve çok reklam içermesi dışında pek bir eksisi yok.

YORUMLAR