Darklings 1.3 (ios)

Darklings

1.3
Darklings
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Darklings, siyah beyaz görselleri, özgün müzikleri ve basit kontrol sistemiyle dikkat çeken bir hayatta kalma oyunu.

Darklings, Türklerin de başarılı mobil oyunlar yapabileceğinin en iyi örneklerinden biri. El emeği göz nuru hazırlanmış siyah beyaz görsellerle süslenen hayatta kalma oyununda dünyayı karanlık güçlerin elinden almakla görevlendirilmiş bir karakter olan Lum’ın yerine geçiyoruz. Karanlık dünyada çok sayıda ölümcül düşmanımız var olduğundan işimiz epey zor.

Türk yapımı popüler oyunlar arasında kendisine yer bulan Darklings hareket destekli oynandığndan ve de son derece modern, sade görsellere sahip olduğundan hem iPhone hem iPad’de rahat bir oynanış sunuyor. Oyun temel olarak iyilikle kötülüğün savaşını konu alıyor. Kötülük tarafına geçemiyor, iyilik tarafında dünyayı darkling adı verilen kötülerin elinden kurtarmaya çalışıyoruz.

Etkileyici bir sinematik açılışıyla bizleri karşılayan Darklings oyununda amacımız gezegenlerde ışığın kaynağını çalıp karanlığı getiren yaratıkları teker teker öldürmek. Karşımıza aniden çıkan, tek bir dokunuşlarında bizleri yok eden yaratıkları atlatmak için basit kaydırma hareketlerini uyguluyoruz. Zaten oyunun başlangıcında yaratıkları nasıl öldüreceğimizden nasıl hareket edeceğimize kadar her şeyi gösteren bir tutorial bölümü mevcut.

Dünyayı ışığa kavuşturacak tek isim olan Lum’ın yerine geçtiğimiz oyunda yaratıkları öldürdükçe yıldız çıkıyor ve bu yıldızlar puan kazandırmanın haricinde zamanlayıcıyı yenileme, dondurma gibi bazı avantajlar sağlamamıza imkan tanıyor.

Yaratıklar tarafından ısırıldığımızda veyahut zamanımız dolduğunda başa saran oyunda kazandığımız puanları yeni karakterlerin kilidini açmak ve ana karakterimizi özelleştirmek için kullanabiliyoruz. Hem özelleştirme hem de karakter ekranında oldukça fazla sayıda seçenek var.

YORUMLAR