Disco Zoo 1.1.1 (ios)

Disco Zoo

Disco Zoo
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Vahşi doğadan bulmaca oyunu eşliğinde yakaladığınız sevimli hayvanları hayvanat bahçesine dahil ederken disko müziğini açıp ziyaretçilerden iki misli para kazanın.

Disco Zoo, retro oyunseverlerin grafiklerinden ötürü sevgiyle kucaklayacakları, şirin mi şirin bir hayvanat bahçesi simülasyonu. Oyunda yapmanız gereken şey, hayvanları yakalayıp hayvanat bahçesinize katarken ziyarteçiler için para kazanabileceğiniz bir ilgi merkezi yaratmak.

Oyuna başlar başlamaz Disco Zoo'nun sadece ana girişinin ve idare binasının kurulu olduğunu göreceksiniz. Geriye kalan kısmı adeta bir şantiye havasındayken, prefabrik tuvaletler de gözümden kaçmadı. Ama bunlar sizin tadınızı kaçırmasın. Göreceksiniz ki, hayvanları yakalar yakalamaz mekanınıza renk gelecek.

Bunun için yapmanız gereken ise hava balonu ile vahşi doğaya uçmak. Hayvanları bir bulmaca oyunuyla yakalıyorsunuz. bloklarla dizili olan bir arazide blokları seçerek hayvanın tamamını bulmaya çalışıyorsunuz. Örneğin bir domuz 4 bloklu bir kare şeklinde saklanırken kuzular genelde uzunlamasına 4'lü bir blok serisinde dizili oluyorlar. Sınırlı bir deneme hakkınız olduktan sonra yeniden başlayabilmek için her defasında biraz daha para harcamanız gerekiyor. Ne var ki haklarınızı yitirdiyseniz oyun size aynı haritadan dilediğiniz hayvan için iki öneri sunuyor. Bir zarf harcayıp deneme hakkınızı uzatabilirsiniz, ama bana soracak olursanız zarflara şimdilik dokunmayın. Onun yerine oyun size en çok bir dakika süren reklam videoları karşılığında 5 deneme şansı daha sunuyor. Ama bu fırsat da sınırlı ve sürekli yapılamıyor. Ertesi gün tekrar denediğimde ise bu opsiyon bana tekrar sunulmuştu.

Bu oyunda çektiğiniz ziyaretçiler size para kazandırıyor ama parayı satın alıp daha hızlı gelişme şansınız da mümkün. Bu sayede kısa sürede devasa bir hayvanat bahçesine sahip olabilirsiniz ve hayvanat bahçeniz büyüdükçe yerel basında başlayan hakkınızdaki haberler uluslararası gazetelere konu olmaya başlayacak.

Zarfları harcamayın dememin sebebine gelecek olursak, oyunun isminden anlaşılacağı üzere arka planda çalan huzurlu country müziğinden sıyrılıp bir disko yaratmamız gerekiyor. Bu disko müziği için zarflarını harcamanız gerekiyor. 1 zarf size 1 dakikalık müzik verirken harcayacağınız 10 zarf size 60 dakika boyunca disko müziği sunuyor. Bu müzik çaldığında tüm hayvanların ve ziyaretçilerin kendinden geçtiğini göreceksiniz. Bununla birlikte disko müziğinin süresi boyunca kazandığınız para ikiye katlanıyor. Cihazımı bu bir saatlik süreç içersinde kapatıp açmak zorunda kalmıştım ve oyuna geri döndüğümde sürenin işlemeye devam ettiğini ve oyunda bir aksaklık yaşamadığıma sevindim.

Oynaması zahmetsiz ama eğlenceden ödün vermeyen bir simülasyon oyunu arıyorsunanız, Disco Zoo - büyük veya küçük - herkesi mutlu edebilecek bir oyun.

YORUMLAR