Dungeon Hunter 5 1.0.0 (ios)

Dungeon Hunter 5

Dungeon Hunter 5
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    Türkçe , İngilizce , Almanca , Fransızca

  • TOPLAM İNDİRME

    284

  • Üretici

    Gameloft

Sevilen Dungeon Hunter serisinin beşinci bölümü her zamankinden daha iddialı bir Aksiyon ve Rol Yapma Oyunu.

Dungeon Hunter serisi anıldığı zaman mobil oyun dünyası derin bir nefes alıp Gameloft'un mobil aksiyon RPG oyunlarına sağlamış olduğu benzersiz katkılar düşünülür. Serinin devamı olan Dungeon Hunter 5 için de aynı durum geçerli. iOS işletim sistemine çıkan versiyonunda hem iPhone hem de iPad için uygun bir formatta sunulan Dungeon Hunter 5 ücretsiz olarak oynayabileceğiniz bir oyun. Konsollardan alışık olduğumuz geniş kapsamlı oyun mentalistesine mobil oyun dünyasında cesurca yer veren çalışmada mobil oyunlar için geçerli olan oyuna hızlı dahil olup kısa soluklu eğlenme mantığı da eklenmiş durumda. Dolayısıyla 15 dakikalık bir boşlukta bile oynayabileceğiniz bir oyun tasarlanmış.

Oyunun ücretsiz olduğunu belirtmiştik, ama uygulama içi satın almaların olduğuna da değinmekte fayda var. Bu satın almalar sayesinde marjinal gelirini elde eden Gameloft, ücretsiz oynanabilecek bir oyun dünyasını da inşa etmeyi başarıyor. En azından oyuna göz atıp karar verme yetisi oyunseverlere bırakılmış durumda.

Kılıçları veya büyüleri kuşandığınız entrika dolu bir dünyada oyuna başlama sekansınızı süsleyen başarılı sinematikler de mevcut. Üstelik modern oyunlardan alışık olduğunuz geçilemeyen 20 dakikalık kalıplar yerine kısa ve öz bir şekilde bulunduğunuz dünya ve oradaki rolünüz size aktarılıyor ve geriye alan işleyiş oyun içerisine adapte ediliyor. Kelle avcısı rolünü üstlendiğiniz Dungen Hunter 5'te düşman öldürerek veya ekstralar satın alarak teçhizatınızı, dolayısıyla gücünüzü de artırıyorsunuz. Bu nedenle biraz insan avcısı bir tutum sergilemeniz gerekiyor.

Dungeon Hunter 5 uzun karakter tasarım seçenekleriyle gelmiyor. Standart bir profil oluşturduktan sonra seviye atlamalarıyla birlikte savaşçı veya büyücü karakter özelliklerini aşama aşama kendiniz kaydediyorsunuz. Oyuna hızlı bir başlangıç sağlamak adına zeki bir karakter tasarım modeli oluşturulduğunu belirtmem gerekiyor.

Daha önce hack & slash tarzı oyunlar ile tecrübeniz olduysa etraftaki ambiyans size oldukça tanıdık gelecektir. Genel anlamda karşılaştığınız mekanları harabelere dönüşmüş zindanlar, kaleler ve sokaklar kapsıyor ve ilerlemeye devam ettikçe yüzleştiğiniz rakipler her defasında daha oturaklı ve güçlü oluyorlar.

Uygulama içi satın alma menüsünden alabileceğiniz Gem (mücevher) ile spesifik silah ve zırh seçeneklerinden çok temel ihtiyaçların kapsanmış olması umut verici. Karakter kontenjani, kalkan, dayanıklık ve enerji gibi seçenekleri para ile aktifleştirmeniz mümkün ama oyun içerisinde de Gem edinebileceğinizisöylemekte fayda var. Dolayısıyla sabırlı oyuncular para ödemeden oyunu tam anlamıyla oynayabiliyorlar.

Görevlerin hepsini tek başına tamamlama fikri sizi yoruyorsa birkaç seviye atladıktan sonra arkadaşlarınızı partiye davet edebildiğiniz gerçeği sizin yükünüzü hafifletecektir. Düzenli bir ekip çalışması sayesinde dostlarınızla tüm oyun dünyasını ortak bir temizlikten geçirmeniz mümkün. Kaleler de oluşturabildiğiniz oyunda isterseniz arkadaşlardan yardım alıp daha güçlü yapılar oluşturuyorsunuz veya dostlarınızla savaşıp güç yarıştırıyorsunuz.

Online oyun moduna inanılmaz bir canlılık getiren Gameloft, Dungeon Hunter 5'te özel etkinlik zamanları sunarak değerli eşya bulma şansınızı yükseltiyor ve başka oyuncularla maceraya atılım konusunda iyi bir motivasyon sağlıyor. Barındırdığı chat odası sayesinde online RPG keyfini tam anlamıyla yaşamak isteyenlerin de ihtiyaçları düşünülmüş.

Eşya ve rakip çeşitliliği bu tarz oyunları uzun soluklu tutan en önemli unsurlar. Eşyalar konusunda tüm sorunları ortadan kaldırmış gibi gözüken Dungeon Hunter 5 belki rakip çeşitliliğinden biraz yoksun, ancak ileri vadede gelecek olan güncellemeler ile bu sorunun da ortadan kalkması çok yüksek bir ihtimal.

ARTILAR

Zengin Oyun İçeriği

Online Oyun Modu

Yeni Uygulama İçi Satın Alma Sistemi

Ücretsiz

EKSİLER

Daha fazla rakip çeşitliliği olabilirdi

YORUMLAR