Escape the Mansion 2.1 (ios)

Escape the Mansion

2.1
Escape the Mansion
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    İngilizce

  • TOPLAM İNDİRME

    15

  • ÜRETİCİ

    GiPNETiX

Escape the Mansion, perili, hayaletli köşkten kaçmanız gereken bir iPhone ve iPad oyunu.

Escape the Mansion, iPhone ve iPad’inize ücretsiz indirip oynayabildiğimiz gizem temalı kaçış oyunlarından biri. 94 bölüm boyunca perili bir köşkün tüm odalarına adım bastığımız oyunda kaçılması imkansız köşkten kaçmak için birbirinden karmaşık mini bulmacaları çözmemiz gerekiyor.

Oyunda perililerle dolu malikaneye girmeye meraklı bir kişiliğin yerine geçiyoruz. Kötü varlıkların cirit attığı kasvetli odalarda dolanırken üzerimize kapılar kilitleniyor ve perilerle baş başa kalıyoruz. Amacımız onlardan birini olmadan bulunduğumuz yerden bir an önce kaçmak. Lakin bu çok basit değil. Sürekli karşımıza bir bulmaca çıkıyor ve ipuçlarını yakalamamız gerekiyor.

Diğer kaçış oyunları gibi birinci şahıs kamera açısından oynadığımız oyunda farklı şekillerde ilerliyoruz. Bazen odanın bir köşesine kazınmış bir şifreyi buluyor ve kilitli kapının üzerine giriyoruz. Bazen de haç işaretini hayaletlerin üzerine tutarak onları kaçırmaya çalışıyoruz. Bunlar gibi çok sayıda kafa karıştırıcı ve ilk görüşte çözülemeyen bulmaca mevcut. Yalnız ilginç bir şekilde oyundaki bölüm sayısı diğer platformlardan biraz az.

Ürkütücü müzikleri, sisli menüleriyle, yüksek kalitede detaylı görselleriyle dikkat çeken kaçış oyunu oynanışı yönünden benzerlerinden farklı değil. Basit dokunma hareketleriyle gizli objeleri envanter çantamıza ekliyor, objeleri birleştiriyor, şifreleri çözüyoruz. Tabii ki ipuçları arasında bağlantı kurmanız da son derece önemli.

Escape the Mansion, basit odalar yerine ürkütücü bir malikanede geçen sürükleyici bir kaçış oyunu ve hem iPhone hem de iPad'de rahatlıkla oynanabiliyor.

YORUMLAR