Fleet Battle 1.1.3 (ios)

Fleet Battle

Fleet Battle
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Fleet Battle, düşman gemilerini tek tek batırarak zafere ulaşmanız gereken bir strateji oyunu.

Fleet Battle, her yaşta oyuncusu bulunan yıllar geçse de eskimeyen strateji oyunlarından amiral battıyı iPhone ve iPad cihazlarımızda oynamamıza izin veriyor. Ücretsiz olarak indirip ister arkadaşlarımıza karşı, ister online platformda dünya genelinde insanlara karşı, istersek te yapay zekaya karşı gemiş savaşlarına katılabiliyoruz.

Amiral battı oyununu iOS cihazlarımızda hem ücretsiz hem Türkçe olarak oynayabildiğimiz hem de çoklu oyuncu desteği sunan nadir yapımlardan biri olan Fleet Battle adından da tahmin edeceğiniz üzere kendi filonuzla düşman filosunu indirmeye çalıştığınız bir strateji oyunu.

İlk bakışta kolay bir oyunmuş gibi gözüken aslında düşünere hareket etmeden oynanamayacak oyunlardan biri olduğunu düşündüğüm amiral battı oyunun mobil sürümü Fleet Battle’da ilk aşamada kime karşı oynayacağınızı seçiyorsunuz. Daha önce de dediğim gibi üç seçeneğiniz var. Tavsiyem çok iyi bir amiral battı oyuncusu iseniz doğrudan online oynamanız. Tabii ki internet bağlantınızı kullanmak istemiyorsanız tek kişilik modda oynamaktan başka seçeneğiniz yok. Rakip seçeneğini geçtikten sonra gemileri konumlandırmamız isteniyor. Bu noktada gemileri istediğiniz şekilde dizebildiğimiz gibi bu aşamayı es geçerek direkt savaşa gidebiliyoruz. Gemileri de stratejik noktalara dizdikten sonra artık düşman gemilerini bir bir batırma heyecanını yaşayabiliriz.

6 farklı düşman gemisini batırmamız gereken oyunda bu amacımıza ulaşmamız biraz zaman alıyor. 10 x 10 bir tablo üzerinde gemilerin yerlerini tespit etmek - hele ki zorda oynamayı seçerseniz - son derece zor. Tablonun her köşesine sabırla dokunarak düşman gemilerinden bir iz bulduğumuzda o kare kırmızı renge bürünüyor. Eğer gemilerin olmadığı yerlere dokunursak o kare x işaretiyle kapatılıyor. Batırdığımız gemileri aynı ekranda sağ üst köşede görebiliyoruz. Aynı noktada kendi filomuzu da görmemiz mümkün.