Lumber Jacked

Lumber Jacked
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Lumber Jacked, mizahi yönüyle öne çıkan, sürükleyici hikayesiyle beğeni toplayan bir platform oyunu.

Lumber Jacked, iOS işletim sistemine sahip olan cihazlarımız üzerinde oynayabileceğimiz eğlenceli ve sürükleyici bir platform oyunu. Kerestelerini çalan kunduzlarla başı belaya giren Kereste Jack'in kontrolünü ele aldığımız bu oyun, platform kategorisinde bulabileceğimiz en kaliteli ve özgün seçeneklerden bir tanesi.

Oyun kunduzların kendilerine baraj yapmak için Jack'in kesmiş olduğu keresteleri çalmalarıyla başlıyor. Binbir emek sarfedip kestiği ağaçlardan elde ettiği kerestelerin bu şekilde çalınmasına tahammül edemeyen Jack, kunduzlara yaptıklarının bedelini ödetmek için ormana doğru yol almaya başlıyor. Macera da bu noktada başlıyor.

Karakterimizi kontrol edebilmek için ekranın sağında ve solunda konuşlandırılmış olan butonları kullanmamız gerekiyor. Soldakiler Jack'i sağa ve sola hareket ettirmek, sağdakiler de zıplamak ve saldırı hamlesini gerçekleştirmek için tasarlanmış. Platform oyunlarında gördüğümüz çift zıplama özelliği bu oyunda da mevcut. Zorlu bölümlerde bu özellik epey işe yarıyor. Aşılması güç duran basamakları çift zıplayarak ve kutudan kutuya sıçrayarak aşabiliyoruz. Zorlu platformları aşmaya ek olarak saldırı yeteneğimizi kullanarak bir yandan da kunduzları devre dışı bırakmaya çalışıyoruz.

Oyunda hem bulmaca hem de aksiyon öğeleri son derece dengeli bir şekilde kullanılmış. Ne çok fazla aksiyon yaşıyor ne de çok fazla bulmaca çözmek zorunda kalıyoruz. Açıkçası bu denge çok hoşumuza gitti.

Lumber Jack'te 16-bitlik grafik tasarım diline yer verilmiş. Bu tasarım anlayışının oyuna orijinal bir atmosfer kazandırdığını söyleyebiliriz.

Genel olarak başarılı bir çizgide ilerleyen Lumber Jacked, kaliteli ve özgün bir platform oyunu denemek isteyenlerin göz atması gereken bir seçenek.

YORUMLAR