Motorsport Manager 1.1.2 (ios)

Motorsport Manager

Motorsport Manager
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

iOS cihazlarınızda oynayabileceğiniz bir yarış oyunudur.

Motorsport Manager, iPhone ve iPad'lerinize indirip oynayabileceğiniz bir araba yarışı oyunudur. Ücretli olmasına rağmen pek çok oyundan daha fazla indirilmeyi başarmış olan Motorsport Manager'ın bu başarıya ulaşmasını sağlayan ise orijinal bir oyun yapısına sahip olması.

Araba yarışı oyunu demenin haksızlık olacağı Motorsport Manager aslında bir mikro yönetim oyunu diyebilirim. Diğer yarış oyunlarının aksine burada yarış dışındaki her türlü yönetim işini de siz yapıyorsunuz.

Bu da şu demek oluyor, yarışçınızı seçmekten diğer elemanları işe almaya, tesislerinizi büyütmekten sponsorlarla görüşmeye kadar bütün yönetim işlerini de sizin yapmanız gerekiyor. Bu göründüğü kadar kolay olmuyor çünkü hepsini bir arada yönetmenin zorluğundan öte, parayı yetirmek genellikle çok zor oluyor bu yüzden elinizdeki imkanları doğru ve stratejik bir şekilde kullanmanız gerekiyor. Fakat oyunun zorluğu tam kıvamında diyebilirim çünkü önceden strateji oyunu deneyiminiz olmasa bile oyunu rahatça oynayabiliyorsunuz.

Yine oyun boyunca upgrade edilmesi gereken malzemeler, arabaların bakımları, sponsorların pasladığı işler de size bakıyor. Örneğin rakiplerinizin stratejilerine de göz kulak olmalısınız ki bu sayede yarışları daha rahat kazanabilin.

İşin yönetim kısmı dışında bir de yarış kısmı var elbette. Yarış yaptığınız zaman da her şey yolunda gidecek diye bir şey yok çünkü bir anda lastiğiniz patlayabiliyor ve sonuncu olabiliyorsunuz. Ama eğer başarılı olursanız para kazanıyorsunuz ve bu parayı da stratejik olarak harcamanız gerekiyor.

Eğer araba yarışı oyunlarını seviyorsanız ve strateji oyunları ilginizi çekiyorsa bu oyunu da beğeneceğinizi düşünüyorum.